Sprawdź, jakich obcych języków opłaca się się uczyć

Na całym świecie używa się około 7 tysięcy rozmaitych języków. To, iż powinniśmy ich się uczyć, nie jest niczym odkrywczym. Pytanie jedynie, które języki są najbardziej warte naszej atencji.
Na pewno – nie oszukujmy się – angielski.

Dzisiaj, podróże w jakiekolwiek miejsce na świecie, są dość skomplikowane, jeśli nie zna się tego języka. Kłopot pojawia się też w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Mnóstwo firm prowadzi rekrutacyjne rozmowy po angielsku.
niderlandzki

Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Bez wątpienia popularność języka obcego jest pewnym z wyznaczników, jakim warto się kierować przy wyborze. Im więcej ludzi mówi w danym języku, tym w wyższym stopniu prawdopodobne jest, iż nam się przyda.

Potwierdzisz raczej, że powyższy artykuł jest nieschematyczny. Jeśli zatem chcesz poznać go bardziej, zobacz info opublikowane w tym serwisie.

Język, jaki znajduje się na pierwszym miejscu jest chiński. Kolejne miejsce zajmuje hiszpański, trzecie język angielski. Na kolejnych pojawia się arabski, portugalski, rosyjski, włoski.

trampolina

Autor: Tony Tseng
Źródło: http://www.flickr.com
mobilne zakupy

Autor: Kumar’s Edit
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością trzeba jednak się zastanowić nad tym, jaki język obcy wydaje nam się w największym stopniu fascynujący. Którego obcego języka nauka da nam najsporzej zadowolenia, albowiem o to głównie w nauce języka powinno chodzić. Jeżeli bardzo podoba Ci się język tłumacz przysięgły niderlandzki – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się go uczył! Co bardzo istotne, język obcy zawsze będzie pewną konkretną umiejętnością, natomiast jego nauka przynosi wymierne rezultaty, na przykład w postaci podwyżki czy też lepszej posady.

Biorąc pod uwagę to, że sezon wybierania szkół językowych w pełni, pora zastanowić się nad prywatnymi motywacjami, ale także globalnie spojrzeć na tę kwestię. Może okazać się, iż połączymy miłe z pożytecznym. To co? chiński czy fiński?