Jak odnaleźć dobrego rachunkowego

O dobrego buchaltera nie jest łatwo. Musi być to ktoś prawy, skrzętny, wyuczony, a przy tym wszystkim zaangażowany a także chętny do pracy. Ważne, ażeby lubił to, co wykonuje jak też stale poszerzał horyzonty, monitorując nowinki oraz szkoląc się.

Właściwy rachmistrz może wielce pomóc w prowadzeniu a także rozwoju przedsiębiorstwa. Tymczasem niewłaściwy księgowy może doprowadzić nawet do plajty. Nie każdy musi wiedzieć, co to jest spis z natury, amortyzacja albo faktura Vat marża (), dlatego konieczny nam właściwy księgowy ().

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Na co musimy zwracać uwagę, jeżeli szukamy buchaltera? Czy nasz pretendent ma sporo klientów? Powinien mieć ich tyle, żeby każdego traktować indywidualnie, jednak miejmy na uwadze, że ilość kontrahentów (bieżących oraz ewentualnych) świadczy o jakości usług. Gdy u wybranego księgowego świecą pustki, a w kalendarzu nie ma żadnych zaplanowanych spotkań, lepiej czmychać. Należyty buchalter to doświadczony buchalter. Każdy uczy się na swoich błędach, jednakże lepiej, gdy rachmistrz uczy się u kogoś, nie zaś u nas. Zanim zaangażujesz księgowego – sprawdź go. Sieć internetowa jest najlepszym narzędziem do tego rodzaju zadań. Nie wierz człowiekowi znikąd, nawet w największym stopniu wiarygodnemu. Więcej na .

faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej sprawdzić, z czego nasz rachmistrz jest znany w towarzyskich kręgach, czy jest to powściągliwość i klasa, czy może skłonność do plotkowania a także opowiadania cudzych sekretów? Podczas wstępnego spotkania spytaj o wykształcenie, a również o stopień kwalifikacji.

Mamy dla Ciebie interesujący fakt (https://www.hjl-partner.pl/) – tam odkryjesz masę interesujących informacji oraz postów. Nie zwlekaj tylko wejdź!

Pierwszy to księgowy, drugi to specjalista ds. fakturowania, trzeci główny buchalter, a czwarty dyplomowany księgowy. Zapytaj także o dodatkowe kursy jak też dalsze plany zawodowe.

Zadawając pytania, zwracaj baczność na detale, na próbę poproś o jakąś fachową radę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (choć od czasu do czasu). Za omyłki księgowego można słono zapłacić karne procenty dla biznesmenów mogą być naprawdę znaczne i na długo zakłócić płynność pieniężną firmy. Ważne jest sprawdzenie uprawnień. Dobrze jest także wypytać samego księgowego w którym dziale czuje się dobrze. Jest to bowiem sfera wiedzy bardzo specjalistyczna. Pewni księgowi preferują rozliczać Vat, inni z kolei specjalizują się w rozrachunkach międzynarodowych.