Co powinieneś wiedzieć przed egzaminem dojrzałości?

Egzamin maturalny to „koniec świata” – stwierdzi większość osób zdających egzamin maturalny. I jest w tym dużo prawdziwości, bowiem egzamin maturalny określa istotną graniczną datę w edukacji.

Matura to także całkiem „inna bajka” aniżeli egzamin na zakończenie gimnazjum, jest większa jak też dużo trudniejsza. Niemniej jednak jeżeli spojrzymy na to z dystansu, jest to wyłącznie bardzo duża klasówka, na którą udają się wszyscy przyjaciele. Jeszcze parę dób wysiłku umysłowego po czym czekają Cię wkrótce najdłuższe w życiu wakacje, które trwać będą aż do października, a później całkowicie nowa, interesująca przyszłość. „Koniec świata” jakim jest matura, faktycznie będzie początkiem czegoś milszego. Starczy tylko przetrwać do końca maja a także zdać wszelkie egzaminy. W jaki sposób?
matura

Autor: aj .h
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim znajdź lek na stres.informacje prawo rodzinne kancelaria warszawa prawo rodzinne kancelaria warszawaDoskonale znasz samego siebie. Na pewno dobrze wiesz, co Cię wycisza. Może być to słuchanie muzyki, rozwiązywanie sudoku czy też bieganie. A jeżeli żadna ze zwykłych rzeczy nie pomoże Ci, wskazane jest parę dni przed egzaminem dojrzałości wybrać się do punktu aptecznego czy też większego marketu po delikatne leki uspokajające. Herbatka z melisy także ukoi troszkę Wasze nerwy. Pamiętaj, co jest Twym celem. Koncentruj się na konkretnych zadaniach. Już się nie nauczysz nic nowego, nastał okres powtórzeń oraz kontroli nad histerią. Polski to przede wszystkim książki. Przejrzyj więc skrypty, może na egzaminacyjnym arkuszu znajdziesz akurat to, co przeczytałeś na „ostatniej prostej”. Ścisłe przedmioty opierają się przede wszystkim na wzorach.

Historia zaś to ludzie oraz daty. Języki obce – czasowniki oraz czasy. Pozostałe przedmioty nie będą mieć konkretnych reguł, powinniśmy zatem przewertować arkusze z minionych lat po czym wyciągnąć wnioski.
Kategoria: edukacja i nauka
Tagi: , ,