Kiedy oraz gdzie są organizowane loterie fantowe i do jakiego urzędu należy zgłosić jej zorganizowanie?

Zdrapka jest terminem, który kojarzy nam się nieodzownie z jakąś grą losową, loterią i możliwością wygrania jakieś nagrody pieniężnej albo rzeczowej. Zdrapki pojawiają się zazwyczaj w przypadku zorganizowania loterii reklamowych i loterii fantowych.

loteria

Autor: Andrew_Writer
Źródło: http://www.flickr.com

Loteria ze zdrapkami może być tak samo zorganizowana jak loteria promocyjna. O czymś tego typu jak loteria fantowa należy pomyśleć trzydzieści dni wcześniej. Pomysł na tego typu loterię nie ma potrzeby, aby był całkowity. Wszystkie dokumenty oraz zgłoszenie trzeba wysłać do Urzędu Celnego. Należy dostosować odpowiednią liczbę miejsc sprzedażowych oraz wprowadzić wolontariuszy. Następnie trzeba przygotować losy. Obliczyć trzeba jak dużo ludzi będzie potrzebnych do sprzedawania losów.

Zainteresował Cię tego typu artykuł? To sprawdź ponadto to, tutaj również są tylko świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Pomyśleć także trzeba, kto oraz kiedy będzie te losy kupować oraz dostosować je trzeba do potrzeb. Również należy się zastanowić w jaki sposób zamierzamy oferować losy i jaka będzie motywacja do nabycia losu. Jeśli chodzi o loterię fantową, to ważniejsze są emocjonalne argumenty niż wszystkie nagrody. Jeśli okaże się, że termin, miejsce, liczba nagród i wygląd losów nie zgadza się ze złożonymi do naczelnika Urzędu Celnego dokumentami, to trzeba regulamin loterii fantowej poprawić oraz znowu złożyć zgłoszenie do Urzędu Celnego. Jest na to trzy dni od daty, kiedy zaistniała zmiana.

call center

Autor: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com
dochód

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Małe loterie fantowe są trafnym sposobem na zacieśnienie integracji społeczeństwa lokalnego i pozyskania przychodów na statutowe cele przez szkoły, gminy i przeróżne stowarzyszenia i parafie. Mimo tego, że zorganizowaniu loterii towarzyszy pewny formalizm, to są one niezwykle często spotykanym punktem wszystkich zabaw lub jarmarków.

Loteria fantowa bardzo wielokrotnie jest wykorzystywana jako sposób zbiórki pieniędzy na konkretne cele. Loteria fantowa może również towarzyszyć imprezom edukacyjnym lub społecznym. Mała loteria fantowa może być urządzona pod wymogiem zgłoszenia jej do Urzędu Celnego na 30 dni przed jej początkiem.