Na czym dokładnie polegają obowiązki osoby pracującej jako Accountant?

Księgowi mogą być wyspecjalizowani w jednym z paru mechanizmów rachunkowych: PTP, RTR i OTC.
Zakres zadań księgowego w procesie RTR, czyli Record to Report opiera się na przeprowadzaniu prac związanych z zamknięciem danego miesiąca i przygotowywaniem specjalnych sprawozdań finansowych lub raportów okresowych.

sklep

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym obowiązkiem jest wykonywanie księgowań w księdze głównej, przeprowadzanie rejestrów środków trwałych, ustalanie sald księgowych księgi głównej z tzw. dziennikami pomocniczymi. Chodzi o magazyn, rozrachunki czy też środki trwałe, etc. Następnym zadaniem jest konsolidacja oraz potwierdzenie i konsolidacja sald lub też transakcji w spółkach wliczających się do grupy. Obowiązki w ramach procesu OTC, czyli Order to Cash to zapisywanie wyciągów bankowych, alokowanie płatności przychodzących, podtrzymywanie kontaktów z klientami, czyli w praktyce monitoring zobowiązań czy uzgadnianie sald rozrachunków. W ramach takiego procesu, księgowi mają także za zadanie utrzymywanie kontaktów z członkami personelu działu sprzedaży.
W granicach procesu PTP, czyli Price to Pay do zadań osoby pracującej na stanowisku accountant zalicza się księgowanie rachunków od dostawców czy też tworzenie przelewów. Członkowie personelu muszą również podtrzymywać styczność z dostawcami, zatem obserwować terminy płatności czy negocjować salda rozrachunkowe. Następnym obowiązkiem specjalisty pracującego w procesie PTP jest podtrzymywanie kontaktu z członkami personelu sekcji zakupów.

Posadę na etacie księgowego w granicach procesu BPO/SSC może zacząć dosłownie każdy absolwent uczelni w Polsce, który spełni założenie znajomości języków obcych. Przeważnie oprócz j.

Zobacz ten artykuł, to również stanowi świetne źródło (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/) prezentowanego tematu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

angielskiego taka osoba powinna posługiwać się także płynnie ponadto odmiennym językiem obcym i posiadać zdolności analityczne.