Zabaweczki, jakie uczą a także wcale się nie nudzą – jak je odnaleźć?

Dzisiaj półki gną się od barwnych klocków, lal. Którą zabawkę kupić dla potomka, ażeby znakomicie się bawił, a zarazem uczył?
Rodziciele, którzy nabywają przede wszystkim gry komputerowe albo bajeczki na DVD, potrzebują sobie (może nieświadomie) zapewnić święty spokój.

kupić

Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
Nabywane przez nich przedmioty angażują bowiem maluchów do takiego stopnia, iż rodziciel nie musi już praktycznie asystować w zabawie. Całkiem inaczej kwestia się przedstawia w wypadku opiekunów, którzy kupują tylko zabawki edukacyjne. Tacy opiekunowie z zasady są niezwykle ambitni a także chcą wychować potomka na malutkiego geniusza. Zapominają jednakże, że nie każda rozrywka powinna być mądra, istotne, ażeby sprawiła uciechę. Następna grupa, przede wszystkim zasobniejszych rodzicieli, kieruje się po największej części modą na zabawki. Zabawki odpowiadające takim regułom nabywane bywają częstokroć na pokaz – jakbyśmy pragnęli pokazać sobie samym, a również innym ludziom, że rzeczywiście inwestujemy w swe dziecko. A wszak nie o to wyłącznie idzie.
zabawki

Autor: Ian Hughes
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zabawki faktycznie spełniały swą rolę, powinny z pewnością podobać się latoroślom, być całkowicie bezpieczne, rozwijać ich umiejętności a także upraszczać nawiązywanie kontaktu zarówno z opiekunami, jak również równolatkami. Chociaż stąd powinniśmy nabywać przedmioty z przeróżnych kategorii: edukacyjne, ideale do przytulania czy też właśnie do zabawy z opiekunami. Znakomita zabawka (drewniane modele do składania) to taka, z jaką potomek wie, co uczynić.

Nie ma sensu, ażeby ojciec nabywał synkowi model samolotu jedynie z tej przyczyny, iż sam zawsze o takowych fantazjował. Ażeby zidentyfikować gust swego potomka, pójdź z nim do marketu i zobacz, co je faktycznie ciekawi.