Kilka prostych porad w temacie zatrzymywania czasu

W dobie wszechobecnych smartfonów, praktycznie każdy człowiek może robić wiele fotografii otaczającego go świata. Należy jednak wiedzieć, że nie każdy rozumie, że tak naprawdę to nie urządzenie robi fotografie.

To jedynie narzędzie a prawdziwa sztuka kryje się w głowie fotografa. Należałoby wiedzieć, że przy zastosowaniu kilku cennych rad, każdy będzie potrafił zrobić wyjątkowe zdjęcia. Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że „fotografia” znaczy malowanie światłem. Powinniśmy unikać lampy błyskowej. Zamiast tego musimy korzystać ze światła naturalnego. Istnieje nawet pojęcie „złotej godziny”. Oznacza to moment po wschodzie słońca i zaraz przed jego zachodem. Flash przydaje się w dzień, kiedy na twarzach osób pojawiają się głębokie cienie. Kolejna wskazówka dotyczyć będzie bawienia się z perspektywą.

Ciekawy temat? Zatem wejdź w podany link i doczytaj ponadto (http://www.tulibaby.pl/pufosiadki-pufy-dla-dzieci). Zapewne zaintrygują Cię kolejne wątki o tej tematyce. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się spodoba.

Mówiąc krótko – nie róbmy zdjęć stojąc sztywno wyprostowani, a uklęknijmy, lub przeciwnie, wespnijmy się na jakiś murek albo schodek, aby upamiętnić modela pod innym kątem.

zdjęcia

Źródło: lampyilampki.pl
{www.liceum.wszedukacja.pl/artykuly/9463/Rekrutacja

Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com

Przy komponowaniu zdjęć wykorzystujmy tzw. siatkę trójpodziału.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiła Cię istota tego wpisu, to doczytaj (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-dokumentow-online/) następne bardzo pasjonujące wiadomości w kolejnym wątku.

To narzędzie dostępne w prawie jakimkolwiek smartfonie. Są to w rzeczywistości przecinające się 2 pionowe i 2 poziome linie, zaś 4 miejsca ich styku to tzw. mocne strony. Poza tym czas naświetlania powinien być mniejszy, niż 1/ogniskowa. Inaczej mówiąc, jeżeli zdjęcia są tworzone przy pomocy ogniskowej 35 mm, to bezpieczny czas równa się 1/35s. Następna rada dotyczy otoczenia fotografowanego modela. Przed naciśnięciem migawki trzeba skontrolować otoczenie obiektu i krawędzie kadru.

Chodzi o to, żeby po wywołaniu zdjęcia nie okazało się, że z ucha fotografowanej postaci nie widzieć skąd pojawiają się palce albo wystająca z jakiegoś źródła rura. Ustawmy więc modela tak, aby nie było w jego pobliżu żadnych niepożądanych rzeczy.