Jakie dokładnie mogą być obowiązki kasjerki?

Kasjer jest osobą pracującą w sklepie, centrum handlowym a ujmując krótko, w różnego rodzaju punktach sprzedaży, gdzie oferowane są różne towary.
Osoba pracująca na takim stanowisku ma za obowiązek obsługiwać kasę fiskalną, często także rozkłada asortyment oraz radzi poszczególnym klientom.

praca wymaga wielogodzinnego stania lub siedzenia, zwłaszcza w trochę mniejszych sklepach. Kasjerka ma ciągły kontakt z nabywcami, musi więc być przygotowana na przeróżne, czasami niemiłe lub stresujące, sytuacje wiążące się z trudnymi nabywcami.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www odzyskiwanie odszkodowań a tam czekają na Ciebie informacje warte uwagi. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony.

Kasjerka zajmuje się troszczeniem się o prawidłowe saldo kasy, obsługiwaniem kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych, wydawaniem reszty, doradzaniem interesantom w sprawach wyboru określonych towarów, dbaniem o ład w sklepie, troską o prawidłowe rozłożenie poszczególnych produktów, sprawdzaniem dowodu tożsamości (w przypadku sprzedaży alkoholu albo papierosów młodocianym osobom) czy też przyjmowaniem zwrotów.

konferencja IT

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
kasjerka

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wymagania postawione kandydatom na pracowników na stanowisku kasjera, to wystarczyłoby wykształcenie zawodowe albo średnie. Większość przedsiębiorców oczekuje także zdolności obsługi kasy fiskalnej. Można by je nabyć przechodząc instruktaż, który jest organizowany np. przez urzędy pracy. Często koniecznym warunkiem jest również doświadczenie przy obsłudze klientów. Kandydat powinien również posiadać właściwą wiedzę z zakresu towarów, które oferuje. W wypadku sklepów z odzieżą wymaga się poza tym zainteresowania sprawami wiążącymi się z modą oraz aktualnymi trendami.

W charakterze kasjerek niezwykle chętnie przyjmowane są osoby uczące się, dla przykładu studenci. W co poniektórych placówkach może być konieczna znajomość języka angielskiego na szczeblu podstawowym albo komunikatywnym.