Archiwizacja cyfrowa to obecna rzeczywistość

Współczesne możliwości cyfrowe pozwalają na przechowywanie dokumentów w komputerze.
Czasy, gdy w każdej firmie pracownicy musieli przechowywać mnóstwo papierów, powoli odchodzą w zapomnienie.

straty

Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com
opłaty

Autor: Victoria Frieswick Photography
Źródło: http://www.flickr.com
archiwizacja danych

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Jest to niezwykle korzystna wieść dla wszystkich, którzy zakładają firmy — dla firm kilkuosobowych i dla wielkich korporacji. Pozytywne w owym procesie były na pewno takie rzeczy jak zatwierdzenie elektronicznego podpisu i sposobność przechowywania dokumentów tylko w obiegu cyfrowym.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Zobacz oprócz tego również inne pokrewne materiały – po prostu wejdź tutaj mały zus a przychód.

Jest to również duży plus dla środowiska, gdyż nie marnuje się tak dużo papieru, co przed laty. Jeśli zatem interesuje nas archiwizacja danych, to trzeba zamówić dobrej jakości program. Musimy w głównej mierze skupić się na tym, żeby wytypować produkt, który ma opinię sprawdzonego. Niestety awarie zdarzają się od czasu do czasu, jednak można uniknąć ich przykrych konsekwencji. Sprawdzony program powinien zawsze robić co najmniej dwie kopie. Najlepiej, by jedna z nich cały czas była na nośniku zewnętrznym. Niezawodne oprogramowanie powinno również kopiować grafiki, wykresy i zdjęcia. Pamiętajmy, że program musi posiadać także odpowiednie certyfikaty. Musi także spełniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych naszych klientów. Nie chcielibyśmy przecież, żeby ich dane w jakiś sposób wyciekły przykładowo do internetu.

Wówczas moglibyśmy stracić w ich oczach i nawet mogliby wycofać się ze współpracy z nami. To z pewnością odbiłoby się na firmie negatywnie — zarówno finansowo, jak i wizerunkowo. Z tego powodu lepiej kupić porządne oprogramowanie.