Najlepsze możliwości na zwiększenie sprzedaży firmy

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W czasach kryzysu i deficytu klientów na aktualnym rynku firmy współzawodniczą o uzyskanie nowych, a w szczególności o zachowanie stałych klientów. Jednakże nie należy to do łatwych zadań. Z tej przyczyny różne firmy zaczęły realizować tak określany program (zobacz program do rozliczania pit 2020 darmowy) lojalnościowy. Są to coraz bardziej słynne rozwiązania, za pomocą których są budowane i podtrzymywane dodatnie stosunki z kupującymi. Są to długofalowe poczynania marketingowe.

Każdy program lojalnościowy tworzony jest indywidualnie w stosunku do wymogów klienta i obejmuje takie przedsięwzięcia jak przykładowo: akcje z nagrodami, kolekcjonowanie punktów, czyli honorowania każdego zakupu punktami, które później można zamienić na nagrody, programy na kartę. Dzięki takim działaniom rośnie częstotliwość zakupów wśród klientów, budują lojalność obecnych klientów i przyciągają nowych. Także świetnym chwytem jest tak zwany katalog nagród, który jest ważny przez określony czas. W nim opisane jest jakie produkty możemy zdobyć czy też zamienić za uzbierane punkty. Wielokrotnie takie katalogi możemy spotkać na stacjach benzynowych. Dzięki temu zwiększamy sprzedaż artykułu lub usługi przy nie znacznych kosztach form promocji czy reklamy. Niejedna osoba posiada przecież kartę stałego klienta, na którą nabijane są punkty za kupno danego towaru.

Kiedy już taką kartę mamy na przykład na konkretnej stacji benzynowej to z reguły tylko na niej nalewamy benzynę a nie na innej. Jest to tak nazywane przywiązanie klienta do określonej marki. Też warte uwagi jest tak zwane wsparcie sprzedaży. Takim pomocą mogą być na przykład talony. Motywują one konsumentów do zakupu danego artykułu w danym sklepie. Mogą być one również nagrodą dla partnerów czy też klientów za obecną współpracę. Dzięki takim talonom możemy nie tylko nabyć jakiś produkt, ale także wyjechać gdzieś na weekend czy też wybrać się do jednego z kilkudziesięciu hoteli SPA w naszym kraju.Wczasach teraźniejszych takie talony mają sporo różnych towarów, wycieczek czy też atrakcji do zaproponowania nam.

Źródło: Bonus Club