Na czym polega praca dyrektora handlowego?

Dyrektorem handlowym nazywamy zwykle osobę odpowiedzialną za tak zwaną handlową politykę firmy.
Do nadrzędnych zadań tego pracobiorcy należy, między innymi: zarządzanie handlowym działem, operacyjne organizowanie i kontrolowanie pracy handlowego działu, opracowywanie planów sprzedaży oraz dozór nad ich realizacją, inicjowanie decyzji dążących do maksymalizacji efektów sprzedażowych, pozyskiwanie nowej klienteli oraz podtrzymywanie należytych relacji z obecnymi partnerami biznesowymi, badanie rynku, raportowanie aktualnej aktywności handlowej, ścisła współpraca z zarządem firmy, reprezentowanie przedsiębiorstwa przed państwowymi instytucjami jak też odpowiedzialność za zgodność handlowych działań z wiążącym prawem.

wnętrze samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
impreza firmowa

Autor: Rob DiCaterino
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektor Handlowy winien posiadać wyższe wykształcenie ekonomiczne, mile spostrzegany jest też tytuł MBA, a także prawo jazdy B, dobra znajomość angielskiego jak też obsługi komputera. Istotną materią będzie również erudycja z obszaru B2B jak też doświadczenie w pracy w dziale handlowym. Poza tym osoba na tym stanowisku musi charakteryzować się: wysoce rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, zdolnością do realistycznej oceny sytuacji, orientacją na wyniki, dynamizmem w działaniu. Miejscem pracy jest zwykle biuro (InOffice – sale szkoleniowe warszawa) a także praca w terenie – spotkania z partnerami, odwiedziny w instytucjach administracyjnych. Jest to stanowisko samodzielne, pod dozorem. Praca (zobacz oferty pracy holandia) łączy się także z większym natężeniem kontaktów z kontrahentami, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące.

Czas pracy, przeważnie nienormowany. Dyrektor Handlowy musi z pewnością obserwować wskaźniki ekonomiczne jak też trendy. Zachodzi możliwość podwyższania umiejętności (kursy) jak też awansu.