Gdzie najkorzystniej nauczyć się języka japońskiego?

Dla mieszkańców naszego kraju j. japoński jest bardzo swoisty do edukacji. Być może wymowa nie stwarza znaczniejszych kłopotów, ale już słownictwo, gramatyka czy zwłaszcza rodzaj pisma sprawia u uczących się tego języka wiele pomyłek.

Więc przyjrzyjmy się kilku zazwyczaj robionym błędom, które Polakom (chociaż nie tylko im) zazwyczaj się zdarzają.

język japoński Poznań

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Neko ga arimasu to 2 podobne do siebie czasowniki japońskie, które tłumaczymy na j. polski dokładnie w ten sam sposób – (być w jakimś miejscu). Stąd wynikają zamieniania tych słów. Trzeba mieć świadomość tego, że element takiego wyrażenia stosowane jest do przedmiotów nieożywionych i do kwiatów, natomiast innego członu mówiąc o zwierzętach i osobach. Inne znaki będą zatem znaczyć nie tyle, że jest kociak, co raczej jest ciało kota – który już niestety odszedł na inny świat.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które poszukują dodatkowych danych – zobacz informacje (http://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) tutaj. Dotyczy on omawianego tutaj tematu.

Gakkou ni saku wo kaita – odróżnienie partykuł jako okoliczników miejsca może być dosyć kłopotliwe przede wszystkim z tego powodu, że najpierw uczymy się tego, gdzie coś zrobiliśmy – a niestety znaczna część mówionych przez nas zdań to raczej ten inny schemat.

Należy pamiętać więc, że z niemalże wszelakimi czasownikami, mówiąc o lokacjach (w szkole, kinie czy na dworcu) należy używać konkretnej partykuły. Jeśli chodzi natomiast o inny symbol, to zespala się on z różnymi wyjątkami – najważniejszy z nich to „być w” albo „wstrzymać się w” czy „być będącym na posadzie w” lub też „żyć w”. J. japoński jest więc dla mieszkańca naszego kraju niezwykle skomplikowany i jeżeli chciałbyś poznać go gruntownie, to warto zapisać się na język japoński u kompetentnego korepetytora.

W sprawie tego typu jak język japoński Poznań oferuje dużo specjalistycznych szkół, w jakich możesz bez trudu oraz relatywnie prędko wyuczyć się j. wykorzystywanego w Kraju Kwitnącej Wiśni .
Kategoria: edukacja i nauka
Tagi: , , ,