Z jakich powodów należy regularnie uczestniczyć w szkoleniach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i pracodawcy są zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: regularnie odbywane szkolenia podnoszą kompetencje podwładnych, a ich motywacja w pracy w znacznym stopniu rośnie, co oczywiście nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym pracują. Wyżej wspomniana zasada dotyczy tak pracowników umysłowych, jak i rzemieślników pracujących w halach montażowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i zwykli pracownicy.

pracownik

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Uwaga przyszłych słuchaczy koncentruje się nade wszystko na kursach z zakresu kompetencji twardych, więc księgowa chce poznać zasady rozliczania CIT-u w kolejnym roku rozliczeniowym, a spawacz poznać w końcu nowe, kompletnie nieznane mu techniki spawania. Z kolei zajęciami z zakresu zarządzania czasem lub radzenia sobie ze stresem zainteresowani są bodajże tylko kierownicy; syndrom wypalenia zawodowego łączymy przeważnie z zawodem nauczyciela, chociaż de facto każdy może stracić chęć do pracy, zwłaszcza wtedy, kiedy owa praca jest dość jednostajna i przez to nieciekawa albo wymaga nawiązywania ustawicznych kontaktów międzyludzkich.

Dzięki szkoleniom czy indywidualnym spotkaniom z psychologiem można oczywiście w porę poradzić sobie z takim problemem. Żeby uchronić się przed zgubnymi skutkami utraty motywacji, a jak również pracoholizmem trzeba uczestniczyć w konwersatoriach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i być w stanie zachować równowagę miedzy życiem zawodowym i rodzinnym. Poziom motywacji bywa zależny od grupy najrozmaitszych czynników. Jeżeli w konkretnym zakładzie pracy pracownicy dostają niskie wynagrodzenie, a z każdym miesiącem rejestr obowiązków cały czas rośnie, to ich motywacja w pracy pozostaje bliska niemalże zeru.

praca

Źródło: pixabay
Zresztą identycznie wspomniana sprawa przedstawia się wtedy, kiedy firma lub fabryka (www.malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-fabryk-i-hal-produkcyjnych/) ma kłopoty finansowe czy dostaje o wiele mniej zleceń niż w zeszłym roku. Wówczas pracownicy myślą raczej o zmianie pracodawcy i czasem też o uzupełnieniu posiadanych kwalifikacji. Z kolei na szkoleniach bezrobotna osoba może dowiedzieć się, w jaki sposób szukać pracy, napisać dokumenty aplikacyjne oraz poznać swoje atuty. Doradcy dysponują też niezwykle przydatnymi testami, które okażą się pomocne przy ewentualnym wyborze nowej profesji.

Related Post