Czym odróżnia się fizjoterapia od fizykoterapii?

Często można usłyszeć o fizykoterapii i fizjoterapii. Wiemy, iż założeniem obu będzie oddziaływanie na ciało ludzkie, przy pomocy bodźców które wywodzą się z natury bądź też są wytworzone w sztuczny sposób.
Niemniej jednak czy są to terminy, jakie możemy stosować zamiennie? Czy może jest pomiędzy nimi różnica? Fizjoterapia to strategie lecznicze, które wykorzystują to, iż ludzki organizm jest tak niezwykle czuły na różnego rodzaju bodźce.

Dzięki fizjoterapii wykonalna jest medyczne rehabilitacja, bowiem jej celem jest przywrócenie sprawności fizycznej osobom, które przeszły przewlekłe choroby i przeciwdziałanie nawrotom niedomagań. Ze względu na zastosowane bodźce rozróżniamy między innymi: balenoterapię, kinezyterapię oraz terapię manualną. Wskazany impuls wywołuje w ciele pacjenta konkretną reakcję.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło Adwokat Sopot a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

O ile należycie go dobierzemy wywołamy korzystne zachowanie muskułów lub produkcję konkretnego hormonu. Jeżeli zadziałamy stosownymi bodźcami świetlnymi bądź ruchowymi, wzmocnimy siłę muskułów, wpływając także na odległe organy organizmu. Dzięki temu gimnastyka lecznicza jest jeszcze bardziej skuteczna.

Faktura

Autor: Mastercook

Ponieważ fizjoterapia jest to metoda leczenia wyzyskująca czułość na bodźce, czym jest fizykoterapia? Najprościej można powiedzieć, iż jest to pewien dział fizjoterapii. Fizykoterapeuta wykorzystuje jednakże tylko naturalne czynniki, jak dajmy na to: temperatura bądź prąd elektryczny.

Ruchowa rehabilitacja często również jest wspomagana przez zabiegi fizykoterapii, jakie mogą pomóc w podniesieniu wydolności ogólnej organizmu, leczą ból oraz wspomagają pracę organów wewnętrznych.