Dolnośląskie – co trzeba pokazać dzieciom?

We Wrocławiu, stolicy województwa , warto pokazać dzieciom oszałamiające zabytki na Starym Mieście, poszukać zabawnych krasnali oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących miejscach oraz odwiedzić jeden z najogromniejszych jak też najciekawszych krajowych zoologicznych ogrodów.
Większą część wartościowych zabytków Dolnego Śląska w miniaturze można obejrzeć w Kowarach w tamtejszym Parku Miniatur.

tablica

Autor: Franklin Park Library
Źródło: http://www.flickr.com
Warto choćby przez godzinę poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów. Dolnośląskie to także mnogie trasy podziemne – kopalnia uranu, Jaskinia Niedźwiedzia albo Kompleks Sztolni Podziemnych Włodarz.

Zachęcamy Cię do przejrzenia nowego wpisu na zbliżony temat – w nim znajdziesz dodatkowe treści. Zatem idź do serwisu klocki dla dzieci i ciesz się nimi.

Niebanalne wrażenia zapewniane!

Warto także odwiedzić Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Jest to także kapitalny pomysł na wycieczki szkolne. Bogata propozycja programowa Ośrodka, malownicze krajobrazy wsi oraz współczesny budynek z infrastrukturą o charakterystyce ekologicznej to doskonały sposób na aktywny odpoczynek maluchów, młodzieży oraz dorosłych. Instruktorska kadra sprawi, iż zajęcia będą dla dzieciaków nie jedynie zabawą, wzbogaconą o wartości naukowe.
Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/
Bez względu na to, w której części Wrocławia się pojawimy, możemy być pewni, że spotkamy dosyć nietypowych jego mieszkańców. Mowa rzecz jasna o krasnoludkach, których ilość oscyluje w granicach trzystu. Nie powinniśmy się do niej jednakże przyzwyczajać, rośnie bowiem regularnie.

Co więcej, chociaż wszystkie krasnale charakteryzują się małym wzrostem, każdy ma troszkę inny charakter i zainteresowania. Możemy pobawić się z dziećmi w zabawę pod tytułem „Kto znajdzie skrzata”. Jedno jest pewne – w tych stronach nie możemy się nudzić.