Ile funkcjonuje chińskich dialektów i jaki jest najważniejszy?

Gdy nadchodzi połowa września, to tempo nauki zaczyna wyraźnie przyspieszać. Wszyscy nauczyciele zadają coraz więcej zadań, więcej też wymagają. Pojawiają się również początkowe problemy, na które napotykają wychowankowie.

Jest to więc najlepszy moment, aby zapisać się na korepetycje. Dodatkowe zajęcia z dobranego języka nie są jakimkolwiek powodem do wstydu. Zestawienia pokazują, że co drugi wychowanek pobiera korepetycje. Do najpopularniejszych przedmiotów zalicza się m.in. język polski, angielski czy też królową nauk lub chemię. Na analogicznej zasadzie można by uczyć się także innych języków obcych. Jeśli dla przykładu interesuje Cię język chiński Wrocław to miejsce, w którym znajdziesz doskonałych nauczycieli. Język ten albo spokrewniona grupa języków, czyli tzw. makrojęzyk, należy do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie przeważnie nie oddaje się wszystkich różnic w wymowie. Inaczej mówiąc zapis jest taki sam, jednak jego wymowa mogłaby się odróżniać w zależności od dialektu lub języka wykorzystywanego przez użytkownika. Różne dialekty mogą być wzajemnie trudne do zrozumienia.
gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje aż kilkanaście języków chińskich. Typowy język chiński nazywany jest jako standardowy język mandaryński. Jest to oficjalny język Chińskiej Republiki Ludowej, jaki był opracowany w latach 50. Jest on używany w chińskich szkołach od 1956 r. Wedle efektów przeprowadzonego spisu powszechnego z 2004 r., w takim języku mówi w Państwie Środka ok. 840 milionów ludzi. Cudzoziemców, którzy już władają tym językiem i tych, którzy właśnie się go uczą, władze chińskie oceniają na ok. trzydzieści mln.

Jeżeli chciałbyś dołączyć do takiej grupy, mógłbyś wybrać korepetycje (zobacz korepetycje matematyka) z języka chińskiego. Przeprowadza się je we Wrocławiu. W czasach globalizacji na pewno szybko będzie to dobrą inwestycją.