Dzisiaj każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze – także podczas podróży wozem

Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz w dużej ilości aut nie było pasów montowanych przy tylnych siedzeniach. Mało kto słyszał również o bezpiecznym przewożeniu małych pasażerów.

podręczniki

Autor: Artur
fotelik

Autor: Maria Bahnareanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak wydaje się to być najistotniejsza kwestia dla większości firm samochodowych oraz rodziców.
dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie, aby nie zabiegać o bezpieczeństwo podróżnych podczas jazdy. Nie ma ani jednej spółki produkującej samochody, która chciałaby zanegować na przykład potrzebę montowania w wozach pasów lub poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż musi być bezpieczna także dla maluchów. Europejskie ustawodawstwo mówi, by wozić maluchy w fotelikach.

Czy masz chęć dokładniej przeanalizować prezentowany na tej stronie temat? Jeśli tak, bez obawy kliknij tu, żeby przeczytać więcej ciekawostek (http://www.pischool.pl/podstrona/12/).

Rzecz jasna, nie może być to byle jaki fotelik znaleziony w internecie. Musi posiadać on certyfikat oraz być dopasowany odpowiednio do wzrostu malucha. Zatem dla jednego dziecka będzie trzeba kupić kilka fotelików wraz z upływem czasu. Na początku będzie to fotelik dla niemowlaczków, który jest mały. dziecko leży w nim, a nie siedzi. A już dla 5-latka wybierzemy fotelik właściwy do jego wzrostu oraz wagi. Foteliki dla noworodków mogą być zamontowane tyłem do kierunku jazdy. Zwykle umieszcza się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, żeby kierująca matka mogła raz na jakiś czas zerkać na smyka.

Na czerwonym świetle będzie miała możliwość na przykład dać mu smoczek lub poprawić mu kocyk. Starsze dzieci wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wówczas świat za oknem.