Roztropny zawsze ubezpieczony – z jakiego powodu jest to tak ważne?

O ile w trakcie urlopu zamyślasz sterować statkiem, jeździć na koniu, skakać ze spadochronem praktykować sport wyczynowo, nurkować z aparatem oddechowym, wziąć udział w łowach, uprawiać wspinaczkę wysokogórską, albo speleologię musisz rozszerzyć własny turystyczny pakiet ubezpieczeniowy o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, gdy wybierasz się na eskapadę z biurem turystycznym, otrzymujesz w większości wypadków podstawowy pakiet turystyczny, zwany standardowym. Komponuje się on na ogół z ubezpieczeń od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Jeśli jednak spędzasz urlop powiązany z ryzykiem, powinieneś dopłacić do ubezpieczeń ujętych w pakiecie podstawowym.

Zaintrygowały Cię myśli opracowane w naszym artykule? Czujesz jednakże braki? W takim razie zachęcamy do następnej strony – naciśnij tu folia stretch wrocław i przeloguj się tam.

W razie uprawiania sportów ekstremalnych lub sportów wysokiego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą zwiększyć się do 200 procent w stosunku do ubezpieczenia bazowego.

Zależy to od oferty, obszaru jak też sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujesz, porównaj tu. Niemniej jednak warto to uczynić, albowiem w razie wypadku ubezpieczenie (czytaj więcej) obejmie również m.in. koszta akcji ratowniczej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszta śmigłowca. To ogromnie kosztowne akcje. Jak wynika z informacji jednej z jednostek ubezpieczeniowych, koszta transportu kontuzjowanego narciarza z gór do najbliższego szpitala to blisko 3 tysiące euro.

Z kolei działania poszukiwawcze z wykorzystaniem helikoptera i wielu ratowników to wydatki blisko kilkunastu tys. euro. Jeżeli więc jedziesz na ekskursję z biurem podróży i chcesz praktykować tego rodzaju sport, powiadom o tym biuro. Każdy zgodnie z prawem funkcjonujący touroperator musi swego klienta ubezpieczyć, także przedkładając mu polisę związaną z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Najczęściej biura same sugerują klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie żądają pisemnej deklaracji, że się z takowej propozycji rezygnuje, albowiem dajmy na to wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Polisę turystyczną możesz zakupić niezwykle prosto przez sieć internetową, bez wychodzenia z domu. Gorzej będzie, jeśli turysta wykupi w biurze podróży schematyczną usługę, a w trakcie urlopu zdecyduje się na praktykowanie sportów ekstremalnych i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wtenczas podróżny sam musi pokryć ogromnie wysokie koszty pobytu w szpitalu.

Related Post