Gruz – w jakich miejscach pozbywać się odpadów?

Podczas prac remontowych wytwarza się mnóstwo odpadów. Niejednokrotnie nie jest jasne, co właściwie z nimi zrobić, gdzie je oddać i w jaki sposób to zrobić. Warto wiedzieć, że absolutnie odpady nie powinny trafić do kosza na śmieci. Za takie posunięcie może nam grozić nawet mandat. Dlatego też warto mieć świadomość, gdzie ma miejsce odbiór odpadów.

Jeżeli posiadamy odpady (polecamy dalsze informacje) poremontowe, czyli beton, resztki cegieł czy odpady ceramiczne, można je bez problemy zostawić w specjalnych punktach. Trzeba jednak pamiętać, że samemu i za darmo możemy zostawić niewielkie ilości. Natomiast gruzu jest więcej dobrym rozstrzygnięciem jest wynajmowanie specjalnego kontenera. Gdy mamy pewność, że odpadów będzie więcej warto odłożyć na remont czy budowę więcej środków. Dzięki temu będziemy pewni, że nie będziemy mieli zbyt małej ilości środków.

śmieci

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy, które się w tym specjalizują przywożą kontenery do wynajmującego. Zazwyczaj także zawożą je do punktu odbioru. W dzisiejszych czasach niemalże wszystkie informacje odnajdziemy online. Dlatego też usługi takich firm wyszukamy bez problemu. Kolejnym bardzo ważnym odpadem, którego należy się bezzwłocznie pozbyć jest azbest. Naprawdę dużo mówi się o jego szkodliwości. Nie można pomijać tego rodzaju ostrzeżeń. Najczęściej zastosowany był do budowy dachu. Jako że części azbestowe były stosunkowo tanie, a dodatkowo wytrzymałe, cieszyły się popularnością. Azbest posiada włókna, które przyczyniają się do różnych chorób np. złośliwych nowotworów czy azbestowej pylicy. Azbest jest niezwykle szkodliwy, w związku z czym zabroniono jego zastosowania. Niestety bezmyślne kroki ludzi sprawiają, że odpady azbestowe wyrzucany był do lasów, składowano go również na innych nielegalnych składowiskach śmieci. Należy być świadomym, że gminy prowadzą akcje zabierania i utylizowania oraz recykling (witryna przedsiębiorstwa -> recykling pvc) szkła.

Istnieje także możliwość wynajęcia firm, które mają to w ofercie. Chociaż właściciel płaci za zabranie azbestu, jest możliwość dostania dofinansowania.
Odpady budowlane mogą szkodzić. Dlatego też warto je oddać w specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie zostaną poddane utylizacji. Mogą również podlegać recyklingowi. Głównie należy pamiętać, że nie można ich zwyczajnie wyrzucić do kosza. Grożą za to kary, których na pewno nikt nie chce ponosić. Autor
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , ,