Tuning samochodu – na czym polega? Czytaj na ten temat nieco więcej

Dla większości osób samochód stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut jedynie w praktyczny sposób. Dla miłośników motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych marzeń.

Działania mające na celu zmianę wyglądu rozmaitych pojazdów wiążą się z tak zwanym tuningiem. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację albo strojenie. W jego obszarze wyróżnia się dwie grupy – tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z nich odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego kluczowymi celami są polepszenie technicznych parametrów a co za tym idzie jezdnych właściwości.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na omawiany temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne omówienie (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-slubice) prezentowanego zagadnienia.

Można je uzyskać przez chociażby wymianę wałka rozrządu na sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, zastosowanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w kwestii podwozia – obniżenie zawieszenia, założenie alufelg.

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Więcej – mercedes w210 tuning

Z kolei drugi dotyczy przemian w zewnętrznym wyglądzie auta, aby podkreślić jego charakter czy podwyższyć komfort jazdy. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie wpływa na polepszenie osiągów pojazdu, lecz uzyskanie przyciągających efektów wizualnych w postaci np. montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych malowideł czy innych rozwiązań nadających całości niebanalny wizerunek.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, przez co stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to tu jest notka z www (http://www.grosel.pl/serwis-toyota/), która również zawiera bardzo absorbujące informacje na omawiany tutaj temat.

Części|Części wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej kupuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym bądź ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy sprawdzić hasła typu “Mercedes W210 tuning” bądź “Carisma tuning”, i pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb i wielu innych. Z kolei przy rezultatach dla “Carisma tuning” uwagę zwracają przede wszystkim gadżety tuningowe, takie jak np. folie na lampy, oświetlenie LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Źródło informacji –

Related Post