Proste, łatwe i lekkie styropiany dachowe w montażu są idealnym rezultatem dla dachów płaskich

Płyty styropianowe stosowane są do profilowania obszarów płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie którym chcemy nadać spadek czy też właściwe nachylenie w celu usunięcia wody deszczowej, odprowadzenia wody na powierzchni do otworów spustowych czy rynien oraz uniknięcia sytuacji odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego typu rozwiązanie jest sporo tańsze, gdyż styropian – (zapraszamy serdecznie) dachowy jest towarem bardzo lekkim, o wiele ograniczającym ciężar dachu, a styropian jest bezproblemowy i prędki w montażu.

Kliny styropianowe wykorzystuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich istotnym zadaniem jest obniżenie kąta załamania papy, ażeby woda deszczowa nie skupiała się w pobliżu kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów i innych powierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za pomocą kleju bitumicznego, jaki jest trwale plastyczny. Podczas gdy używamy kliny nie oklejone papą, należy je pokryć pasem papy podkładowej, ażeby konserwować przed stopieniem styropianu w trakcie zgrzewania papy.

Może Cię zainteresować –

Planując pokrycie dachu płaskiego, jego kształt oraz spadki, częstokroć zapomina się o opracowaniu usuwania wody z każdego punktu na nawierzchni dachu. Woda deszczowa nierzadko napotyka na drodze przeszkody, takie jak kominy, świetliki, mury oraz nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy ma ogromnie dobre własności termoizolacyjne w małych temperaturach czy też w środowisku o dużej wilgotności.

Prócz tego nie nasiąka wodą oraz jest ogromnie lekki oraz bezproblemowy w rozmieszczaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność i jest trwały na bakterie, pleśnie oraz grzyby – doczytaj. Wolno go stosować na dachy nowiutkie czy też modernizowane.

Proponowany jest do stworzenia termoizolacji czy też odprowadzenia wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, a dzięki plusem takim jak łatwość montażu, lekkość, styropian – (link) dachowy może zdecydowanie zastąpić bardziej kłopotliwe materiały budowlane.

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , , ,