Automatyzacja testów, systemy wbudowane – elementy i działalność notebooka.

Rozpoczynając od początku wyjaśnimy co to są systemy wbudowane i do czego służą. A więc, system ten jest układem specjalnego przeznaczenia, który jest ogólną częścią obsługiwanego przez niego laptopa.

więcej:

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane mają za zadanie spełniać określone wymagania ściśle zdefiniowane do obowiązków, które mają wykonywać (dodatkowe informacje na stronie www).

Podoba Ci się ten treść? To przejdź do oferty tworzenie stron internetowych kielce, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Nie można więc nimi tytułować typowego wszechstronnego komputera prywatnego. Każdy system wbudowany oparty jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do realizowania ograniczonej ilości zadań lub nawet tylko i wyłącznie do jednego. Zależnie od wydatkowania może zawierać oprogramowanie dedykowane jedynie temu urządzeniu czy też system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. W większości wypadków decyduje o tym nota niezawodności, jaki ma proponować dany system wbudowany. Wszechstronną zasadą jest, że im skromniej złożone i specjalizowane jest oprogramowanie, tym bardziej system jest pewny i pozwala szybciej reagować na incydenty krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skupimy się na automatyzacji, nieraz postrzeganej jak lek na problemy złączone z niską jakością oprogramowania, która przejawia się poprzez ogromną ilość defektów.

To prawda, że dzisiaj mamy dostęp do mnóstwa danych, więc jeżeli prezentowana problematyka Cię zaciekawiła i chcesz zdobyć zbliżone wiadomości na ten temat, to sięgnij po więcej (https://firetms.com/pl/funkcje/zarzadzanie-analiza/raportowanie/) tu.

Niektórym wydaje się, że jeśli przyspieszymy proces testowania poprzez jego zautomatyzowanie to od razu auto-magicznie będziemy popełniać mniejszą ilość błędów.


Wskazane jest aby jednak pamiętać o tym, że o ile automatyzacja testów szybciej pokaże nam dostrzegalne objawy problemów z jakością naszego programu, to tych problemów nie rozwiąże. Tester aplikacji współpracuje zasadniczo z programistami. Przyjmuje funkcjonalność od informatyka i testuje, czy są w niej błędy, czy działa tak jak winna – według specyfikacji, czy działa skutecznie na wszystkich wspieranych przeglądarkach. Jeśli przejdzie przez tester z wynikiem pozytywnym to odpowiednią funkcjonalność systemu wpaja się do produkcji, albo do badań już u interesanta, jeśli sobie tak zażyczył.

Reasumując, zarówno automatyzacja testów jak i systemy wbudowane oferują jedną wspólną cechę – obie tyczą się komputera. Z taką różnicą, że systemy mają zastosowanie praktycznie we wszystkich domenach, w których kroczy się to tego, by urządzenia codziennego wykorzystania były tzw. „inteligentne” i mogły robić coraz to trudniejsze prace.