Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach konieczność. A czy Ty znasz jakiś język obcy?

Spośród wielu umiejętności, które powinniśmy posiadać obecnie na specjalną uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że chodzi przede wszystkim o angielski, bo cały świat w pewnym stopniu go używa, co znaczy, że nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać. To język międzynarodowy. Wielu z nas chciałoby jednak go lepiej znać. Jak to zrobić?

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W przeszłości językiem światowym była łacina, następnie język francuski, aktualnie jest język angielski. Wielu twierdzi, że w przyszłości takim językiem będzie chiński, więc już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, obecnie jednakże bez żadnych wątpliwości króluje język angielski. W naszym kraju znają go zwłaszcza młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem rządził u nas język rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast angielski (serwis internetowy) to język germański.

Wiele osób z pokolenia 40-60 lat (nie wspominając o starszych osobach) nie jest w stanie się odpowiednio go nauczyć, no chyba, że ktoś musi, ponieważ potrzebny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrealizowania. Systematyczna nauka języka angielskiego nie jest tak więc taka trudna, jak się wydaje, najbardziej korzystnie zacząć od własnych metod, uczyć się jak nam najlepiej pasuje, pamiętając o tym, że skoro pragniemy osiągnąć jakieś wyniki potrzeba regularności. To tak samo, jak w wypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych rezultatów. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku. Warto przyswajać dużą ilość słówek, przykładowo korzystając z fiszek, oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak żywy język.

Wiele osób właśnie tak się szybko uczy, gdyż w takim momencie można przełamać swoją językową blokadę i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu ważna informacja, że się da, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle uciążliwe i stresujące, jednakowoż jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Odpowiednim sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.