Tożsamość wizualna instytucji jako użyteczne narzędzie do kreowania wizerunku

Zarządca każdej większej firmy jest świadomy, iż dobrze opracowana poligrafia i wszystkie druki reklamowe przydają się niemal każdego dnia. Są one tożsamością wizualną przedsiębiorstwa i umożliwiają nie tylko wyjście na rynek, lecz też zapewnienie firmie wyższej rangi.

Spójna poligrafia to duży atut firmy. Instytucja, która wszystkie dokumenty drukuje na firmówkach i wręcza klientowi w firmowej kopercie czy obwolucie, z punku widzenia innych instytucji wygląda świetnie i wyróżnia się w branży. Po prostu materiały firmowe i wydruki z logo są elegancką wizytówką instytucji i perfekcyjnie prezentują się podczas spotkań z potencjalnymi klientami. Profesjonalnie zaprojektowana teczka ofertowa umacnia wizerunek instytucji i podnosi jej prestiż, a dokumenty wydrukowane na firmówkach są schludne, profesjonalnie zaprojektowane, więc jeden rzut oka wystarczy, aby wiedzieć, do kogo należą. Podobnie z teczkami, w których przynosi się propozycje współpracy dla potencjalnych klientów oraz które umożliwiają przechowywanie papierów i ich układanie.

Doczytaj – kartki pocztowe

stojak z reklamą

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com

Teczki ofertowe albo segregatory umożliwiają też zachowanie ładu w bieżącej księgowości, w dokumentach i archiwum. Drukarnia może również zrobić dla zamawiającego specjalne teczki z otworem na zamieszczenie w nich wizytówki czy kalendarza. Wizytówka jest szybkim przedstawieniem pojedynczych osób i instytucji, można nią zbudować całkiem niezłe pierwsze wrażenie. Ostateczny wygląd wizytówki można dostosować do tego, co robimy. Drukarnia bez problemu zrobi coś fajnego według autorskiego projektu graficznego. Aby wzmocnić trwałość naszych wizytówek można nanieść rodzaj laminowania.

Sprawdź też: produkt (tutaj) papier (sprawdź asortyment artykułów)

Dodatkowo, aby rzeczywiście rzucały się w oczy, można niektóre elementy uwypuklić. Aby firma została dobrze zapamiętana na przykład po seminarium, może zrobić prezenty uczestnikom w firmowych torebkach z drobnymi gadżetami, może również nadać kartki pocztowe z podziękowaniem za udział albo odręcznie przygotowane kartki albo ozdoby świąteczne dla współpracujących z nami partnerów biznesowych.

Symboliczne upominki, gadżety firmowe lub kartki pocztowe mogą być zaskakującymi podarkami, za sprawą których firma będzie dobrze postrzegana i zapadnie w pamięć, szczególnie jeżeli ofiarowane gadżety są po prostu użyteczne.