Scc, system zarządzania jakością iso w firmie

Każda osoba, która jest zatrudniona wie, że szef musi zapewnić jej odpowiednie warunki pracy, jest to zapisane między innymi w zasadach BHP. Ale w dzisiejszych czasach mówi się też o scc, czyli certyfikacie, którego zadanie to zmniejszenie wypadków w przedsiębiorstwach. Jest to zbadanie systemu zasad i norm , które obowiązują w firmie.

polecamy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Aby przejść przez takową certyfikację należy przeprowadzić swoją firmę przez kilka działań. Najistotniejsze jest odpowiedzenie na pytania zamknięte, przez określoną grupę osób. Tego typu lista kontrolna pozwala na sprawdzenie, czy konkretna firma profesjonalnie panuje nad aspektami dotyczącymi ogólnie pojętego BHP.

Jakość jest w tych czasach niesamowicie ważnaOd kiedy jesteśmy w Wspólnoty Europejskiej musimy wziąć pod uwagę różnego typu normy, bez których nie da się właściwie funkcjonować. Jednym z dobrze znanych większości ludzi jest system zarządzania jakością iso (sprawdź tu), tj. zbiór norm, które mają wskazać wielu firmom właściwy kierunek ich funkcjonowania.

Oczywiście od wielu już lat istnieją nowoczesne systemy, które dotyczą tym jak zarządzać jakością. Jednak nie zawsze każda organizacja się do nich stosowała. U nas w kraju kraju często jest tak, że komuś się wydaje, że jakoś ten ich interes da radę, gdy będą kontrolowani. Jednak w tych czasach, jeżeli nie spełniło się określonych wymogów nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Możemy albo otrzymać karę i mieć termin, do kiedy trzeba poprawić uchybienia lub będziemy musieli przestać prowadzić firmę.

Najistotniejsze dla ludzi jest bezpieczeństwo pracowników, stąd też nowe surowe wymogi, które dotyczą zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie tylko. System zarządzania jakością iso – poznaj więcej – wiąże się również z tym, jakie odczucia ma klient. Chodzi tu o stworzenie właściwego poziomu działania firmy, tak, żeby klienci byli ukontentowani z usługi czy produktu, który nabyli. Jeśli chce się otrzymać certyfikat iso, trzeba nieźle się natrudzić.

Spełnienie każdej opisanej normy w tego typu certyfikatach zajmuje sporo czasu. Jednak posiadając taki certyfikat firma jest zupełnie inaczej postrzegana. Warto, więc sięgać po najwyższe standardy, bo wiadomo, że w obecnym świecie najważniejsza jest jakość, potwierdzona certyfikatami.