Czy kiedykolwiek przemyśliwałeśnad tym , jak dźwięk głosu oddziałuje na ludzi?

W codziennym postępowaniu wielokrotnie reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te pierwsze chwile – często przyjmuje się, że jest to około 30 sekund – składają się wygląd, brzmienie oraz kontekst interakcji. Jeśli spojrzeć na to zjawisko od strony biznesowej, musimy zdać sobie sprawę z tego, że w ten sam sposób traktowane są różnego rodzaju reklamy audiowizualne.

reklama w telewizji

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Składają się one z części głosowej i partii obrazowej. Obydwie mają dla odbiorcy wielkie znaczenie, jednakowoż część głosowa jest w większym stopniu znacząca przy częściowym odbiorze przekazu.

Pragniesz zapoznać się z kolejnymi interesującymi wpisami na zbliżony temat? Żaden problem. Wejdź na hiperłącze do serwisu (https://bhp-online.com/piktogramy-ogolne-z-opisem-c1169) i czytaj bez ograniczeń.

Wielokrotnie kiedy oglądamy film, podczas przerwy reklamowej wychodzimy z pomieszczenia lub odwracamy się od telewizora. Wtedy istotny wpływ na zapamiętanie treści ma głos do reklamy, który zdecydowaliśmy się wykorzystać. Czy jest on przyjazny, czy skłania do słuchania? Wszyściuteńko zależy też od tego, jaki produkt czy usługę staramy się reklamować. Wiadomo, że lektor do reklamy np. pieluszek, jedzenia dla dzieci powinien być płci żeńskiej o ciepłym głosie, jak np. ten pan, ponieważ wzbudzi ona większe zaufanie do treści niż głos osoby starszej, czy dziecka. Dlaczego tak jest?

lektor

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako klienci lubimy być przekonani, że osoba, mówiąca do nas o produkcie czy usłudze, sama go używała i może nam poopowiadać o swoich wrażeniach z tego użytkowania wynikających. żeby dobrać odpowiedniego lektora, warto skorzystać z rozwiązania, którym jest bank głosów – Paszczowo. Dzięki niemu możemy przesłuchać dany głos kilkukrotnie i stwierdzić, czy pasuje on do przekazu. Kiedy wybierzemy odpowiednią osobę do zadeklamowania naszego komunikatu, możemy być pewni, że przełoży się to na wielkość sprzedaży.

Related Post