Zamierzasz ruszyć na urlop, a może w pracy potrzebujesz porozmawiać z klientem z innego kraju – zobacz, w jakim miejscu możesz zacząć naukę

Lata temu w naszej ojczyźnie w szkołach nauczano jedynie języka naszego wschodniego sąsiada. Gdy pojawiły się dwa inne języki w nauczaniu, szybko wyparły język wschodniego sąsiada. W obecnej chwili jeden z nich jest nauczany już w przedszkolu. To język międzynarodowy.

szkolenie

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mieszkasz w stolicy i pragniesz rozpocząć naukę, odpowiedni kurs wyszukasz bez żadnych problemów. Starczy usiąść przed laptopem i wpisać na klawiaturze słowa ‘język angielski – odsyłam do tego serwisu – warszawa’. Ukaże się lista szkół, które proponują kursy przez cały rok lub intensywne szkolenia. Poszukiwania takie jak ‘język angielski warszawa’ są przydatne również w sytuacji, gdy umiejętności pragnie się doszlifować albo przypomnieć sobie nieużywane słowa. Często bywa tak, że dana osoba uczyła się języka w szkole, a następnie najzwyczajniej w świecie się nim nie posługiwała.

Sporą grupę szkoleń stanowią pracownicy przedsiębiorstw. Firmy coraz częściej troszczą się o rozwój pracowników (szczególnie w korporacjach, które są międzynarodowe albo wśród swoich klientów mają osoby zza granicy). Poszukując tego typu szkoleń może wpisać zwykłe ‘angielski (źródło artykułu) dla firm warszawa’. Wtenczas pozostanie wybrać, czy kursy mają odbywać się w centrali firmy, czy to może pracownicy mają dojeżdżać na zajęcia do szkółki językowej. Przy frazie ‘angielski dla firm warszawa’ można poszukiwać nauczycieli, którzy są tak zwanymi speakerami, czyli pochodzą z państwa, którego językiem ojczystym jest właśnie angielski. Wtenczas ucząca się osoba ma styczność z dokładnym przykładem danego akcentu (znajdziesz nas tutaj).

kliknij tutaj

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz kraj edukuje swoich mieszkańców już od przedszkola. Edukacja językowa zawsze będzie potrzebna i zawsze będzie przydatna. Umożliwia drogę do wymiany doświadczeń między obywatelami innych państw. Pozwala na codzienną wymianę myśli. Takie umiejętności są pomocne nawet podczas wyjazdów wakacyjnych. Nasz kraj jest w UE, ludzie mają szansę poruszać się między granicami państwowymi mając w portfelu jedynie dowód osobisty. Język angielski jest międzynarodowy i jego znajomość potrafi bardzo ułatwić życie.