Bramki obrotowe chronią przed niepożądanymi osobami

Kontrola dostępu pomaga zapanować nad tłumem

Od czasu do czasu żeby gdzieś wejść trzeba uiścić właściwą opłatę, lecz kiedy jest sporo osób, to ciężko wszystkich upilnować oraz nie dopuścić do nieodpowiedniego wejścia.

kontrola dostępu i bramki obrotowe

Autor: Tim Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego wykonywana jest kontrola dostępu, gdzie mocne bramki okazują się (idź do serwisu) być zamknięte i otwierają się jedynie, kiedy kasjer przyciśnie właściwy guzik, albo jeśli klient przyłoży do danej bramki kluczyk otwierający mu wejście. Co więcej powinniśmy wiedzieć, że taka kontrola pozwala na sprawdzenie ile osób wchodzi do danego miejsca w określonym czasie, co daje świadomość, że w środku nie pojawi się więcej osób, niż zezwala na to powierzchnia pomieszczenia, a takie coś jest ważne przy spotkaniach, które cieszą się sporą popularnością.

Zobacz również:

Bramki obrotowe są niesamowicie skuteczne

Gdy dostępu na basen albo ogólnie wejścia poza kasy bronią bramki poziome, to ma szansę się okazać, że ktoś wykorzysta całe zamieszanie i da radę przecisnąć się pod nimi. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazują się być tu bramki obrotowe, aby przez nie wejść powinniśmy stanąć pomiędzy dwoma ramionami takiej bramki, przysunąć właściwy kluczyk, a później przemieszczać się wraz z ramieniem bramki, w którym pomieścić może się jedynie jedna osoba. To wszystko właśnie powoduje, że nikt kolejny nie posiada możliwości się tędy dostać, a to usuwa ewentualność dostania się do środka kogoś, kto za to wejście nie zapłacił.


Takie ograniczenia okazują się być konieczne

bramka obrotowa

Jeśli przejście jest płatne, lub jeśli nie da się wpuścić zbyt dużej ilości osób w jednej porze, to zawsze należy się zastanowić, który typ bramki będzie najlepszy. Im mocniej zależy nam na utrudnieniu wejścia do wnętrza komuś, kto nie ma prawa się tam znaleźć, tym szczelniejsze muszą okazać się nasze bramki oraz cięższe do pokonania bez posiadania odpowiednich uprawnień w postaci odpowiedniego kluczyka z kodem.

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: ,