Pomysł na firmę – serwis drukarek i skup tonerów

Technologie komputerowe utworzyły wiele innowacyjnych zawodów. Przed popularyzacją pecetów a także sieci internetowej, nie istniały takie profesje jak specjalista ds. oprogramowania, lub też Web developer. Dziś są to jedne z najbardziej lukratywnych fachów. Dzięki powszechnemu stosowaniu komputerów i sprzętów komputerowych, w mieszkaniach prywatnych i w firmach, stworzono świetne warunki do prowadzenia biznesu polegającego na serwisowaniu.

O ile w ogromnych miastach działa zawsze co najmniej kilku serwisantów do pecetów oraz oprogramowania, o tyle mniej jest osób trudniących się serwisowaniem drukarek. Dlatego też taki pomysł na firmę może być trafiony.

tonery

Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wszelki inny podmiot gospodarczy, także i jednostka świadcząca usługi serwisowania drukarek musi zarejestrować swoją działalność.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w tym wpisie? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie zachęcamy do kolejnej strony – naciśnij tu apdmarket.pl i przenieś się tam.

Może to uskutecznić w trybie online, wypełniając elektroniczny formularz CEIDG-1 oraz wysyłając go pocztą e-mail do EDG. Po potwierdzeniu pozyskania wniosku, przedsiębiorca może już zacząć swoje działanie. Jeżeli chcesz skupować tonery Wrocław jest doskonałą lokalizacją, bowiem w mieście tym nie ma jeszcze wielu takich punktów. Znakomicie by było, żeby lokalizacja punktu usługowego z naprawą i serwisem drukarek była interesująca. Środek miasta będzie odpowiednie ku temu, ale należy liczyć się ze zwiększonymi kosztami wynajęcia lokalu użytkowego. Miesięcznie musimy wydać na ów cel zależnie od miasta, w którym będziemy prowadzić aktywność od 1 tys. zł do nawet 6 tys. zł. Do tego doliczyć powinniśmy koszta energii , wody, abonamentu telefonicznego oraz netu. Jeśli planujemy prowadzić skup tonerów Wrocław jest miastem gdzie uiścicie wyższą stawkę za wynajem odpowiedniego do tego celu wnętrza – . Serwis drukarek musi posiadać należyte zaplecze, w którym przechowywane będą części do naprawy drukarek i będzie zaaranżowane miejsce pracy serwisanta.

Kolejnym, istotnym działaniem przygotowawczym na drodze do rozwoju biznesu w postaci serwisu drukarek, jest utworzenie własnej strony internetowej, w postaci choćby wizytówki parasole z nadrukiem oraz jej pozycjonowanie. Dzięki temu biznesmen ma szansę trafić ze swoją propozycją do szerszej rzeszy klientów – zarówno indywidualnych, jak też firmowych. Koszt stworzenia prostej, wizytówkowej strony www wyniesienie nie więcej aniżeli paręset złotych. Koszty pozycjonowania zostaną ustalone indywidualnie z klientem, ale najlepiej zdecydować się na stałą obsługę SEO, która kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie w przypadku takiego interesu. Tytuł wizytówki to dla przykładu toner Wrocław

Related Post