Rozsądna zabawa z maluchem

Wielu fachowców do spraw edukacji ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają zbyt dużo TV i spędzają za wiele czasu przed wyświetlaczami smartfonów. Zabawki dla dzieci są nierzadko zastępowane przez nieaktywnie wpatrywanie się w kolorowe obrazki. Przekazy obrazkowe wypierają książki, które genialnie pobudzają wyobraźnie. Jeśli wychowujesz dziecko, powinieneś przeczytać ten artykuł.

To, w jaki sposób wychowasz dzieciaka, odbije się w jego dalszym życiu. To powszechnie znany fakt, że młodzi ludzie, którym niegdyś czytano baśnie do poduszki, zaczną samodzielnie sięgać po lektury. A to zaś niebywale wpływa na ich postęp umysłowy. Obecnie trwająca era obrazkowa zaciera pozytywy, jakie płyną z zmieniania wyrazów na wizje w ludzkiej wyobraźni.

zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda

Dużo rodziców nie ma pojęcia, jak bardzo odpowiednie zabawkowe akcesoria dla dzieci (np.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więc odsyłam do strony www (https://przedszkoleguzik.pl/oplaty-i-dokumenty/) – tam odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

) umieją pobudzać małoletni mózg. Powinno się nie tracić z oczu faktu, że sama zabawa nie służy jedynie do dawania radości. Nie służy także odciążeniu rodzica w jego obowiązkach wobec berbecia. Dzieciak musi się uczyć, równolegle bawiąc się. Przykładowo wymyślanie przeróżnych budowli z klocków Lego mocno stymuluje inteligencję oraz umiejętności manualne. Granie z tatą w gry planszowe skłania do perspektywicznego myślenia, dobrej rywalizacji i kooperacji w dążeniu do zdobycia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Wybierając zabawki dla niemowląt (więcej tu: ) z okazji Gwiazdki nie zapominaj o tych ważnych rzeczach. Nie idź za duchem konsumpcji, wybieraj to, co jest dobre dla twojego malucha, a nie to, co jest popularne. Czasem powinno się wybrać wbrew chęciom dziecka, ale to później zaprocentuje w przyszłości. Dzieciak, który wychowuje się w rodzinie, w której docenia się pozycję lektur i dobrych zabawek, ma wielką szansę na sukces w dorosłym życiu. Wiadomo, że wychowanie latorośli to niełatwy kawałek chleba. Lecz spójrzmy na to w ten sposób: potomek to inwestycja, która na pewno się zwróci.