Jak wybrać maluchowi odpowiednią zabawkę?

Pierwszymi zabawkami najmniejszych dzieci są barwne grzechotki, kolorowe przytwierdzone do łóżeczka karuzele muzyczne z pozytywką oraz gryzaki. Po okresie grzechotek i karuzel nadchodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, które zamiast samej radości z zabawy zaczynają nauczać.

Maluchy w czasie niemowlęcym poznają nowy, otaczający je świat. Uwielbiają analizować przedmioty przez dotknięcie, kładzenie do buzi, wyrzucanie czy uderzanie o ramy łóżeczka. Okrągłe plastykowe piłeczki, z powycinanymi kształtami figur geometrycznych jak też polskie klocki dla dzieci o takich samych układach, jak luki, uczą malutkie dzieci odróżniania kształtów, zwania określonych figur, aktywizują fantazję, uczą układania określonych układów, a z biegiem czasu zawiłych konstrukcji według wyobraźni malucha. Pociechy stawiają pierwsze kroczki, później doskonalą się w mówieniu, kopią piłkę, malują… i bardzo szybko się nudzą.

strona z polskimi klockami dla dzieci

Źródło: flickr.com

]Dlatego też w tym wieku zabawki muszą być zróżnicowane i aktywizować do przyswajania wiadomości o świecie. W tym czasie ważne jest, ażeby otaczające je gadżety miały intensywne kolory, były mięciutkie, wydawały różne sygnały dźwiękowe. Dzieci w w przedszkolnym wieku doskonalą swoje umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ulubionymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbkami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się gadżety imitujące świat osób dorosłych, a więc ciężarówki, aeroplany, plastikowe sprzęty AGD, narzędzia do majsterkowania, telefony kubki (kubki z nadrukiem Toruń) oraz ubranka jak też rekwizyty do przebierania się. Dzieci w tym wieku naśladują rodziców i bohaterów swych ukochanych bajek. Dużą rolę odgrywają również zabawy w rodzaju memory, tj.: quizy, zagadki, które ćwiczą pamięć, ubogacają słownictwo jak też ćwiczą logiczne myślenie.

Naturalnie powinny być one dopasowane do wieku, w przeciwnym przypadku pociechy mogą się do nich zniechęcić. Tak samo atrakcyjne są gry planszowe. Na rynku zabawkarskim dostępne są setki różnych gier, jakie łączą pokolenia i razem zapewniają wiele radości.

Intryguje Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link – ta pomocna treść publikuje pokrewną tematykę.

Nauczają one gry zespołowej, obliczania, przewidywania a także strategii, natomiast puzzle – wytrwałości.

Z pewnością odpowiednie będą gadżety z tworzyw naturalnych, przykładowo zabawki drewniane dla dzieci. drewniane dla dzieci są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.

Related Post