O nowinkach informatycznych, które znacznie udogadniają pracę pracownikom biur rachunkowych i pracownikom magazynu

Przepisy prawne nakładają na przedsiębiorców konieczność uwiecznienia każdej operacji pieniężnej. Jeśli księgowość miałaby ręcznie wypisywać obliczenia na kartkach papieru, a potem je zanosić do archiwum, to wtedy przedsiębiorstwo byłoby zmuszone potroić liczbę angażowanych pracowników i wynajmować większą powierzchnię dla biur.

A z tym, wiadomo, związane bywają dodatkowe koszty prowadzenia zakładu. Rodzimi i francuscy programiści bez przerwy pracują nad ulepszeniem programów komputerowych do prowadzenia księgowości i dostosowują te aplikacje do zmieniających się przepisów ustawy. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie udogodnienia pragnęliby wprowadzić w życie.Nowością ostatnich lat jest program do księgowości online. Zamiast przechowywać dane na dysku twardym lokalnego serwera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń oferowaną, na przykład, przez dostawcę oprogramowania.

księgowość przez internet

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki internetowi można w każdej chwili i z każdego miejsca na Ziemi sprawdzić chociażby wypisane w danym dniu faktury. Nie dla każdego dyrektora taki księgowy online będzie jednak idealnym rozwiązaniem. Kompletna rewizja księgowości, nawet podczas przebywania na urlopie, to oczywisty plus, ale tajne i często drażliwe informacje (czytaj: wysokości zarobków pracowników), bądź co bądź, przechowywane bywają poza lokalem firmy. Obawiając się możliwych przecieków, prezes zarządu nie wprowadzi u siebie wspomnianych nowinek technicznych i dalej księgowość będzie prowadzona z użyciem tylko i wyłącznie prywatnych laptopów. Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej zaprzątał niczyich myśli.

Z kolei właściciele hurtowni czy dużych sklepów mają jeszcze jeden wydatek. Przy pokaźnym wyborze towarów odpowiednie oprogramowanie komputerowe bywa niezbędne. Ułatwia ono pracownikom błyskawiczną orientację w liczbie towarów, zwłaszcza tych bardzo małych (na przykład śrubek). Mając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie wystawać przy ladzie i równocześnie sprawnie i bez nieścisłości odpowiadać na pytania klientów. Dodatkowo takie oprogramowanie umożliwia tworzenie dokumentów sprzedażowych, takich jak: rachunki, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Rzeczony wyżej księgowy(polecamy jednolity plik kontrolny) online czy nawet program do prowadzenia magazynu może obecnie jeszcze nie jest powszechny, ale kto wie, może za kilkadziesiąt lat diametralnie zrewolucjonizuje prowadzenie księgowości i to nie tylko w tych dużych sklepach.

Related Post