Kupienie domu jest najczęściej jedną z najistotniejszych decyzji

Zakup swojego mieszkania jest zdecydowanie jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Wielu Polaków nie dysponuje oszczędnościami, jakie pozwoliłyby im na kupno mieszkania lub domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, w szczególności w większych miastach są nadzwyczaj drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się konieczne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość bogaty, więc warto jest dokładnie sprawdzić ofertę największych banków. W jaki sposób to zrobić? Jak wziąć kredyt najlepszy dla siebie?

mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto jest ustalić, jaka kwota będzie niezbędna na zakup nieruchomości. Zazwyczaj trzeba mieć już wybrane mieszkanie, by w ogóle zacząć starać się o kredyt w banku – .

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej też zawiera równie ważne informacje – nie wahaj się, tylko zobacz go.

Idealnie, gdy posiada się fundusze na tak zwany wkład własny, wówczas wiele banków chętniej udziela kredytów. Oferty konkretnych banków warto porównać pod względem kosztów, więc oprocentowania, marży oraz prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie działają bardzo wygodne kalkulatory kredytowe, które dają możliwość na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w poszczególnych bankach, przy takiej samej sumie i terminie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, jaka oferta – przynajmniej w teorii – okaże się być najbardziej korzystna.

Poza tym, koniecznie należy wziąć pod uwagę kwestię ubezpieczeń. Dosyć często banki wymagają ich zakupu, co dla klienta jest następnym obciążeniem finansowym. Należy też zorientować się, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez jakichkolwiek opłat i jaki jest opcjonalny czas spłaty. W sytuacji kredytów mieszkaniowych

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

z reguły kredytobiorcom zależy na dość długim terminie, czasami sięgającym nawet 30 bądź 40 lat.

Jeżeli pomimo dokładnej analizy rynku ciągle ma się bardzo duże problemy z wyborem świetnego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Rzecz jasna, dobrze jeżeli jest on polecanym specjalistą, ponieważ dzięki temu będzie się miało pewność, że jego opinie i porady (zobacz składka zus) są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić oferty kilku banków, wskazać ich wady i zalety. Jest to dosyć przydatne. Najczęściej nie oczekuje on od kredytobiorców żadnej zapłaty, gdyż wynagrodzenie pokrywa bank, z którym ostatecznie klient podpisze umowę.

Related Post