Gdzie kupić pudełka

Otwierając pierwszą działalność trzeba się zmierzyć z problemem zaopatrzenia. Jasne, liczy się idea, jednak towar należy dowieźć. Na co mieć uwagę, by cena pojedynczych opakowań nie były wysokie?

pudełko

Pamiętajmy że cena powinna mieć znaczenie, ale nie rozstrzygające. Jeżeli zdecydujemy się na (porównaj nowe oferty na kador opakowania transportowe) naszych przedmiotów w tanie pudełka, wtedy jest duża szansa że wyrób zostanie naruszony w czasie doręczania.

Nie zapominajmy, że tak naprawdę pierwsze spotkanie z naszym towarem ma miejsce przy otwieraniu opakowania. Ludzie ekspresowo robią sobie zdanie po pierwszym zetknięciu przez to właściwie dobrane opakowanie to szansa na to, by zrobić pozytywne wrażenie. Weźmy np. sytuację gdy np. kapelusznik sprzedaje swój towar (polecamy więcej w temacie) i daje go w zwykły gruby karton. Jeżeli ten sam towar byłby włożony w eleganckie opakowanie z logo, wtedy wrażenia klienta można by opisać jako znacznie bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Jeśli już wspomnieliśmy kwestię opakowań, to w jakim miejscu szukać opakowań, jeżeli przykładowo potrzebne nam są opakowania na pizze? Podpowiedź najważniejsza – powinno się składać duże zamówienia. Prawa ekonomii są proste. Jeśli decydujemy się na kupienie kilkunastu sztuk to ich cena będzie wyższa. Gdy kupujemy od razu kilka tysięcy, to cena za sztukę będzie niższa. Przez to mądrze zamawiać nieczęsto, a od razu kupować więcej.

Gdzie odszukać dostawcę? Istnieje duża szansa, że w naszym województwie działa producent – trzeba to potwierdzić w lokalnym spisie firm. Często wielkość i typ zamówień jak choćby rozmiary pudełek można dogadać indywidualnie z producentem, dlatego trafionym pomysłem jest wybranie się do producenta producenta i doprecyzowanie wszystkiego na miejscu.

pudła

Drugim dobrym źródłem jest rzecz jasna internet. Bez problemu można tam znaleźć adresy hurtowni ale i wykonawców. Drugim krokiem jest przesłanie zapytania. Trzeba opisać co w zasadzie chcemy, jakiego rodzaju opakowania, czy to mają być opakowania do cateringu czy jakieś inne. Dodatkowo warto napisać, ile potrzebujemy na miesiąc. Dzięki temu otrzymamy dokładniejszą propozycję i lepiej poznamy ceny naszego zamówienia.

Przy początku współpracy należy zwracać uwagę na jakość i rzetelność producenta. Jeśli wszystko będzie dobrze, wtedy warto taką współpracę kontynuować. Gdy będziemy zwiększać zamówienia, jest spora szansa, że dużo łatwiej będzie negocjować niższe ceny. Cel jest tu jasny – chcemy osiągnąć jak najniższą cenę za pojedyncze opakowanie. Na pewno może to być dość trudne na początku, ale z czasem – jak już nasza firma urośnie, będzie to osiągalne. Przecież procentowo opakowania stanowią istotną część produkcji. Ważny jest oczywiście sam towar, ale kwestii pudełek nie ma sensu spychać na dalszy plan.

Related Post