Lean management – w zależności od sytuacji mogą być rozmaite sposoby zarządzania

Zarządzanie to na pewno spore wyzwanie, jakiego poziom komplikacji wzrasta wraz z tym, o jak dużym kompleksie jest mowa. Inne będą przykładowo oczekiwania w stosunku do niedużej działalności i potężnego przedsiębiorstwa.

Generalnie można stwierdzić, że różnorakie strategie postępowania dotyczą zwykle dużych działalności. Porady, które potrzebne są przy zarządzaniu większymi grupami ludzi nie zawsze mogą okazać się adekwatne w wypadku niewielkiej ilości pracowników, miejsce może mieć także sytuacja przeciwna. Postawić możemy zatem pytanie, czy występuje jakiś rodzaj złotego środka, jaki pozwoliłby na znalezienie równowagi między takimi, na pierwszy rzut oka kontrastowymi założeniami.

na szkoleniu biznesowym

Autor: Cuatrecasas Gonçalves Pereira
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności należy wyraźnie stwierdzić,iż nie wszystko, co na przykład kryje się pod niejasną nazwą, jak chociażby lean management musi w praktyce oznaczać kłopotliwe do zastosowania rozwiązania. Wspomniany model zarządzania, tak samo jako inny, zwany six sigma w praktyce oznaczają takie sposoby postępowania, które mogą być odpowiednie w każdym przypadku.6 sigma oznacza nic innego jak strategię poprawiania jakości, która bazuje co prawda na nieco bardziej zawikłanych założeniach (jak odchylenie standardowe itp.), z drugiej strony jednak zarzuca się tej metodzie zbył niewielki poziom nowatorskości. Natomiast pierwszy z wymienionych schematów zarządzania opiera się na prostej eliminacji czynników, które prowadzą do strat. Wydaje się, iż nierzadko dużą część takich założeń osoby, jakie zajmują się różnego typu kierownictwem znają niejako same z siebie. Jednakże nierzadko przydatne może się okazać uzupełniające usystematyzowanie posiadanej wiedzy, jakie ponadto pozwoli dodatkowo ją poukładać.

Jeśli będziemy posiadali takie usystematyzowane wiadomości, z pewnością zaobserwujemy różnicę w jakości współpracy z innymi ludźmi, dodatkowo wykorzystywaną w zwyczajnych, powszechnych sytuacjach z jakimi się spotykamy. Dlatego zwykle nie warto zniechęcać się do uczenia z tak pospolitych powodów, jak przykładowo całkowita nieznajomość danego zagadnienia, gdyż łatwo możemy to zmienić. Podsumowując, opłaca się uczyć, praktycznie zawsze.
Autor
Kategoria: usługi szkoleniowe
Tagi: ,