Jaka działalność musi mieć kasę fiskalną i w jakich przypadkach dostępna jest ulga na jej zakup?

Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzili przez pełny rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

kasjerka przy kasie

Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie potrzebna od 2015 roku? Nawet wtedy, kiedy rezerwowano lub kupowano bilety, nawet przelewem, co w poprzednich latach zwalniało z obowiązku. W dodatku kasę muszą posiadać osoby, które wszystko zawierają na fakturach, bez względu na ich ilość. Nadal kasę bezwzględnie muszą posiadać między innymi firmy oferujące wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do pojazdów lub oferujące usługi kosmetyczne bądź fryzjerskie. Istnieje także ulga na zakup fiskalnej kasy. Który przedsiębiorca może z niej skorzystać? Jeśli firma wykonuje wszystko w wyznaczonych terminach, dokładnie spisują sumy podatku, mogą otrzymać ulgę na zakup kasy. Należy wiedzieć, że można odliczyć od podatku nawet 90 procent ceny, jednak nie może to być kwota przewyższająca 700 zł. Osoba prowadząca firmę ma oczywiście również możliwość innych ulg, przykładowo możliwe jest odliczenie składek ZUS. Skupmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie wymagania trzeba spełnić? Podatnik musi posiadać wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić całą zapłatę za kasę fiskalną. W dodatku jeszcze przed tym, kiedy rozpocznie się tworzenie spisu, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie posiada określonej daty granicznej, dla której należy ją wykorzystać.

kasa
Co natomiast w przypadku osób zwolnionych z VAT.

Zgromadziliśmy tutaj istotne dane, więc jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tutaj (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) naszych witryn.

Jeżeli nie jesteśmy zwolnieni wystarczy zaznaczyć ulgę w czasie wypełniania deklaracji VAT. Kiedy jednak tego nie wykonujemy, czy mamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to możliwe. Tak jak podmiot rozliczający VAT, musi wykonywać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wówczas ulga jest możliwa, zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca musi złożyć wniosek, który powinien zawierać dane, takie jak: adres, nazwisko i imię, NIP, wszelkie dokumenty, które potwierdzą sumę zakupu posiadanych kas fiskalnych, dane osób, które serwisuje opisywane urządzenia, wszelkie dane niezbędne do wykonania przelewu bankowego, to znaczy przede wszystkim numer konta. Jeśli zależy nam na otrzymaniu ulgi i zwrocie kosztów, należy dokładnie przestrzegać wszelkich terminów. Wówczas z pewnością nasz wniosek nie będzie odrzucony. Więcej na .