Niezakłócony rozwój dziecka jest najważniejszy, powinniśmy o tym pamiętać. Dziecku należy zagwarantować jak najlepsze warunki rozwoju

Wzrost dziecka ma miejsce na wielu etapach, ważne jest, by mieć na uwadze każdy z nich. Pamiętajmy przede wszystkim, że Nasze pociechy mają niezwykle chłonne umysły i wręcz kochają się uczyć, powinniśmy zatem zapewnić im możliwie najwięcej okazji by poznawać świat, a tym samym do ciągłej nauki. Nie oznacza to, że musimy jeździć gdzieś ciągle. To oczywiście pozytywne, ale różnie sprzyja dziecku przebywanie w miejscach, które stymulują mózg do działania.

warsztaty

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W takim układzie na przykład świetne są warsztaty dla dzieci. Nieważne, z jakiej dziedziny, każde zajęcie tego typu to dla dziecka próba wykazania siebie poprzez zabawę , nowa porcja nauki, z pewnością pomoże naszej pociesze poradzić sobie lepiej w świecie. Dziecko bowiem które posiada kontakt z wieloma różnymi zajęciami lepiej poradzi sobie z przyszłością. Oczywiście przesadzać nie można i zapisywać dziecko wszędzie, tak że nie ma na nic czasu, a do tego żądać od niego jakichś wyników. To może zadziałać w drugą stronę – bardzo destrukcyjnie.
Chodzi o to, aby wysłać dziecko na różne aktywności z umiarem, ale także z przekonaniem, że to robi dla swojego dobra.

W tym artykule znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj także (https://www.zdrowie-legionowo.pl/neurolog/) inne artykuły na ten temat. Zapewne będą fascynujące.

Jeśli stoją za tym ukryte ambicje nas samych powinniśmy zastanowić się, czy tak się opłaca. Czy może chcieliśmy zawsze pięknie grać na pianinie, a teraz te nasze pragnienia

dzieci

Autor: Helen Dorn
Źródło: Helen Dorn

przelewamy na dziecko? A może fascynowały nas konie, więc zapisujemy teraz naszą pociechę na jazdę konną dla dzieci? Wszystkie te działania są świetne i rozwojowe, pamiętajmy jednak, żeby stały za tym zdrowe uczucia i myśli przede wszystkim o dobru naszego dziecka. Jeśli wkradnie się tam nasza osoba, a raczej jej niespełniona ambicja, powinniśmy gruntownie przemyśleć taką decyzję. Więcej na .

To ważne, gdyż jeśli tego nie zauważymy, w porę nie wychwycimy, to być może później będziemy nieświadomie naciskać na nasze dziecko. To byłoby bardzo nieprzyjemne dla relacji z dzieckiem i źle rokujące na przyszłe czasy. Warto więc o tym pomyśleć, warto wybierać dla dziecka interesujące kursy i warsztaty pamiętając przy tym o jak najlepszym wyważeniu, żeby się potem nie okazało, że za naszym dobrymi chęciami skrywają się jakieś chore, niszczące ambicje.