Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można zyskać?

Przedsiębiorstwa mogą decydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może funkcjonować co miesiąc lub co kwartał. Mowa tu o okresowość wpłat dla skarbówki. Podatek dochodowy kwartalnie rozliczany to duży plus – przedsiębiorstwo ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, jaką może przeznaczyć nie na skarbówkę, a na inne cele.

Deklaracja vat przygotowywana co kwartał ułatwia podtrzymanie płynności finansowej przy problemach z odzyskaniem pieniędzy od kontrahentów. Wtedy chronimy spółkę przed bezzwłocznym wypłaceniem podatku, po mimo braku pieniędzy ze strony kontrahenta. Tym samym firmy, które swoje wydatki i przychody mają nieregularne mają czas na zgromadzenie dokumentów, a to gwarantuje płynność finansową. Z metody kwartalnej mogą skorzystać mali płatnicy albo osoby, jakie dopiero założyły firmę i równocześnie nie prowadziły firmy w czasie dwóch ostatnich lat. (Czytaj )Mówiąc o składkach powinno się wspomnieć o zobowiązaniu, którym są składki zus przedsiębiorcy. Podstawą skali składek jest zadeklarowana suma. Nie może być niższa niż 60 % oczekiwanego wynagrodzenia miesięcznego ustanowionego przez państwo na konkretny rok kalendarzowy. Nie może również być mniejsza o 30 % od sumy najmniejszego wynagrodzenia, jeśli prowadzimy swoją pierwszą firmę i korzystamy z ulg. Kiedy przedsiębiorca prowadzi firmę samodzielnie, płaci składki do dziesiątego dnia danego miesiąca. Natomiast, gdy zatrudnia współpracowników zobowiązania trzeba wpłacić do piętnastego dnia danego miesiąca. Mocodawców firm obowiązuje jedna i taka sama wysokość podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie. Osiąga ona 75 % przeciętnego zarobku w danym sektorze przedsiębiorstw, w czwartym kwartale minionego roku. Równocześnie firma opłaca składkę na Fundusz Pracy i sumuje się ją do wymiaru składek na ZUS.

Odwiedź adres tej witryny (https://aureus.pl/wynajem-dlugoterminowy/) – właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowe wiadomości na ten ciekawy temat. Kliknij w podany link – nie pożałujesz!

Stanowi ona 2.45% podstawy wymiaru. Inna okoliczność jest wtedy, kiedy zaledwie założona jest działalność. Wówczas niepłacony jest Fundusz Pracy, gdyż podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie jest niższa od kwoty najmniejszego wynagrodzenia. Czytaj

W temacie opłat na ZUS można się niewątpliwie niejednokrotnie pogubić dlatego będąc przedsiębiorcą należałoby zainwestować w fachową pomoc ze strony księgowej, która zajmie się wykonaniem odpowiedniej dokumentacji i rozliczeniami. Polecamy

Related Post