Jak wybrać dobry żłobek i przedszkole

Gdy szukamy żłobka lub przedszkola dla naszego dziecka usiłujemy sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Rozmawiamy z dyrektorem, opiekunami, oglądamy kuchnię, dopytujemy o żywienie. Naturalnie, mnóstwo rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wówczas przejrzeć ofertę niepublicznych placówek.Co oferują niepubliczne przedszkola i żłobki

Dziś, odkąd likwidowane są publiczne placówki, niepubliczne przedszkola możemy znaleźć we wszystkich miastach. Naturalnie, im większa miejscowość, tym większa oferta. Przykładowo, jeśli chodzi o prywatne żłobki – żłobek we wrocławiu Warszawa ma wiele do zaproponowania. Można bez problemu znaleźć placówkę, która będzie spełniała wszelkie nasze wymagania.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam tutaj (http://demostenes.com.pl/kurs/angielski-dla-dzieci/), ponieważ odkryjesz tam mnóstwo interesujących informacji na ten temat.

Niewielkie grupy, doskonała opieka, pyszne jedzenie, być może zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zagwarantować swojemu dziecku zapisując je do odpowiedniego żłobka.

Podobnie jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje pracujących rodziców, czasami nie ma szans na miejsce w przedszkolu. Wtedy wyjściem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole niepubliczne są mniej więcej na tym samym poziomie lub nieco wyższe niż za publiczną placówkę. Jeśli zsumujemy wszystkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie ma dużej różnicy. A prywatne placówki często mają bardziej atrakcyjną ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Jak wybrać najlepszą placówkę
Oczywiście tak jak w wypadku żłobków i tutaj większe miejscowości mają lepszą ofertę. Jeżeli idzie o przedszkole niepubliczne Warszawa ma tego rodzaju placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego mnożenia się prywatnych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy niepubliczne, pamiętajmy żeby sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do dzieci, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu i mnóstwo innych. Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka dba o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Jeśli będziemy pewni swojego wyboru i spokojni o malucha, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie się dobrze czuło. A to tylko się liczy.