Jakie przygotowanie do egzaminu dojrzałości jest korzystniejsze: zbiorowe czy indywidualne?

Egzamin maturalny dla każdego ucznia jest nietuzinkowym sprawdzianem. Bez wątpienia matura jest pierwszym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego przyszłości. Toteż powoduje ono wiele emocji. Odpowiedzialni rodzice wysyłają swoje dzieci na kursy maturalne, gdyż chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Nauka, edukacja

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Z roku na rok coraz więcej biznesów proponuje kursy przygotowujące do tego istotnego egzaminu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: „kursy matura”, żeby się przekonać, że konkurencja jest duża. W ofercie są zarówno kursy grupowe, jak i indywidualne. Jakiego dokonać wyboru?Kursy grupowe posiadają tę zaletę, że pozwalają na interakcję między kursantami. Szczególnie ma to znaczenie przy przyswajaniu języka obcego. Wówczas wzajemne rozmowy z innymi kursantami są przydatne w edukacji. Kursant nabiera pewności siebie, bo inni kursanci również są na podobnym poziomie. Również popełniają błędy, mają kłopoty z wymową danych słów obcego pochodzenia. Dzięki temu uczestnik nabiera pewności siebie i chętniej się angażuje aktywnie w pracę na kursach. Równocześnie zyskuje wielu sojuszników do konwersacji w obcych językach. Kwestia ceny jest tu także dość znaczna, ponieważ jest niższa niż kursów indywidualnych. Dzięki temu, że zbiera się spora grupa kursowiczów, wykładowca czy lektor może zaoferować bardzo niskie stawki. I takie kursy nadal będą dla niego opłacalne. Ale nauka w grupach niesie także pewne minusy.

Otóż nie zawsze korzystnie jest pracować w grupie. Faktycznie można zaoszczędzić pieniądze, tymczasem niekiedy bardzie opłaca się wydać większe sumy i mieć pewność, że fachowo i stosunkowo szybko nauczy się innego języka. To fakt, że najważniejsi korepetytorzy się cenią, niemniej wiedza jest w współczesnych czasach bezcenna. Rzetelnie zdana matura otwiera bez wątpienia drzwi wielu uczelni, a tym samym daje możliwość zrobienia kariery czy rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Nic nie zastąpi w oświacie osobnego spotkania z nauczycielem, ponieważ to daje porękę profesjonalnego opanowania konkretnej dziedziny ludzkiej wiedzy czy obcego języka. Jeśli pedagog skupia się tylko na jednej osobie, to jego osiągnięcia w pracy są okazałe i efekt jest przesądzony.