Polowanie na dobrą domenę

Cyberprzestrzeń to bezsprzecznie jeden z najważniejszych wynalazków, jakie stworzył człowiek. WWW jest światowym medium, na którym rzesze internautów rozmawia ze sobą, uzewnętrznia się, uczy się, dyskutuje. To także przepastna baza ludzka, używana efektywnie przez marki, które planują penetrować rynki we aktualnej, kryzysowej sytuacji ekonomicznej.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Marka bez strony internetowej szanse na pozyskanie przychylności konsumentów ma niewielkie.

Nie zapominaj, że jesteśmy tam. Czekamy na Ciebie z nowymi artykułami, które są bardzo zajmujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do wejścia w podany link.

To powoduje, że zachęcające domeny są mocno poszukiwane przez firmowych specjalistów od marketingu. A łatwo nie jest, bo sporo ludzi zarabia na rezerwowaniu atrakcyjnych domen.

Czym dokładnie jest domena? To generalnie jest nazwa strony sieciowej, skonstruowana z paru segmentów. Bez wątpienia wszyscy znają jakikolwiek adres WWW. W adresie WWW jest kawałek, w którym znajduje się nazwa witryny oraz odznaczone kropkami literki. Każdy ten segment to domena innego rodzaju. I tak chociażby w adresie wyraz „przykład” to nazwa domeny-biznesu, a domena zakończona odnosi się do kraju pochodzenia firmy. Do wydzierżawienia dostępnych jest również sporo domen funkcjonalnych, takich jak domena org. albo com. Władze publiczne zazwyczaj stosują domeny .gov.

To bezdyskusyjne, że adres witryny internetowej powinien być łatwy, aby klient umiał ją szybko zapamiętać. Ciekawostką jest fakt, że mini państwo na Pacyfiku o nazwie Tuvalu czerpie pieniądze z dzierżawy swojej krajowej domeny. Dlaczego tak się dzieje? Rozwiązanie jest łatwe. Domena tego kraju to .tv, co wszystkim kojarzy się z angielskim słowem television, zatem media często wykupują ją od tego dalekiego państewka.

Dzierżawienie i wynajmowanie domen są niezwykle opłacalne, dlatego też sporo atrakcyjnych nazw zostało już zajętych. Istnieje pewien mechanizm, dzięki któremu sprawdzisz, czy konkretna domena została już zajęta i kto nią zarządza. Potrzebna stanie się do tego zadania porządna wyszukiwarka domen, którą z łatwością odszukasz w sieci.

Related Post