W dzisiejszych niepewnych czasach każdy powinien posiadać jakiekolwiek oszczędności

W dzisiejszych niepewnych czasach każdy powinien mieć jakieś oszczędności inaczej nie damy rady zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też dobrze jest założyć konto oszczędnościowe – , jak stare przysłowie mówi „lepiej dmuchać na zimne”. Zresztą nie chodzi tu tylko o daleką przyszłość. Nie raz, nie dwa znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, a to zalaliśmy sąsiada wodą z pralki, która zepsuła się akurat, gdy nas nie było w domu i nie udało się uniknąć szybko katastrofy. Zdarza się, że tracimy pracę wręcz z dnia na dzień i nie dostajemy odprawy, wtedy oszczędności są jak znalazł.

Dawniej trzymaliśmy nasze dodatkowe pieniądze w skarpecie. Nie mieliśmy zaufania do banków, jednak dziś nie trzeba się martwić.

Jeśli szukasz podobnej ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem (https://szukasz-pracy.pl/), w tym miejscu też na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Nauczyliśmy się już, że trzeba korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które zaistniały w ostatnich latach ludzie zaczęli przenosić swoje aktywa do domów. Jednak jeżeli nasze pieniądze złożymy w zwykłym banku, a nie jakiejś szemranej „złotej spółce” to na pewno będą tam bezoieczne. A zakładając konto oszczędnościowe dobrze jest wybrać bank z którym jesteśmy powiązani zwykłym kontem od dawna.

bank

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że, nie zawsze jest pięknie i kolorowo i zdarza się, że po prostu musimy się zadłużyć. Sporo osób bierze tak zwane „chwilówki”, które zmuszają nas do spłacenia podwójnej kwoty jaką wzięliśmy. To kiepski sposób na chwilowy zastrzyk gotówki. Dlatego najlepiej jeśli udamy się do banku (warto sprawdzić wpis blogowy związany z: zwrot opłaty likwidacyjnej) po kredyt. Oczywiście kredyty w bankach też są oprocentowane, ale stawki są o wiele bardziej sensowne.

Kredyty są różne. Wiele zależy od tego ile pieniędzy chcemy dostać, a to z kolei zależy od wysokości naszych dochodów. Jeżeli dochód jest niewielki bank nie udzieli nam bardzo dużej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji majątkowej. Raty będą realne do spłacenia i nie będziemy musieli się obawiać jakiś dodatkowych kruczków.

Related Post