Domeny na wagę złota

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwo, które nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nie ma się co dziwić, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez właścicieli, jest wdrożenie odpowiedniej strony www określonej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, to znaczy adresu url, z którym od tego czasu będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie wybrać domenę

Generalnie są dwa rodzaje domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających profil działalności danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu należy się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy liczbę użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie do końca będzie promować daną markę.

Dlatego istnieje drugi typ nazw serwisów, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie skorelowany z marką firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Z pewnością przyda Ci się istotna witryna (eurobilet.pl/), jeżeli masz zamiar dowiedzieć się dużo szczegółów na ten temat. Namawiamy więc, żebyś wszedł w ten link.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A co za tym idzie dobrze, aby nazwa domeny była jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na plakacie czy w broszurze, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest również, aby w domenie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr i używania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Giełdy domen

Czasami idealna domena dla określonej firmy jest już wykupiona. Nie jest to koniec świata. Powstają bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron internetowych. W takim miejscu można się łatwo domyślić, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny najlepszych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Related Post