Dokładne cięcie blach

W związku z cały czas rosnącymi wymaganiami klientów, dotyczącymi jakości oferowanych wyrobów, obserwuje się zdecydowany rozwój techniki i technologii. Sytuacja ta odnosi się do różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w postaci cięcia czy wycinania jest bardzo zaawansowana technologicznie. Spora część nowoczesnych maszyn posiada sterowniki CNC. Toteż gdy poszukujemy partnera – producent stali kwasoodpornej, który ma uskutecznić nasze wymagania, warto skorzystać z usług profesjonalnych zakładów, oferujących swym klientom najnowsze metody w zakresie obróbki blach.

Najczęściej stosowaną metodą precyzyjnego cięcia blach i profili jest cięcie laserem. Umożliwia właściwe cięcie blach które mają zastosowanie przy produkcji konstrukcji stalowych a także innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem umożliwia wyprodukowanie elementów, które bez dalszej obróbki nadają się do dalszej przeróbki.

Aktualnie technologia cięcia laserowego jest niezastąpiona pod względem dokładności i efektywności. Analizując współczynnik ceny oraz jakości usługi, ciecie laserowe pozostaje konkurencyjne w porównaniu do innych metod cięcia blach, przykładowo: cięcie wodą. Chociaż jest to metoda stosunkowo nowa, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem z uwagi na korzyści jakie daje.
Nie ma to jednak wpływu na fakt, że cięcie strumieniem wody to bezustannie stosowana metoda cięcia stali.

Pamiętaj, że aby zdobyć fascynujące wiadomości na przedstawiany temat, musisz znaleźć właściwe źródło – więc obejrzyj serwis, tam znajdziesz wciągające fakty.

I chociaż woda to ciecz, która nie kojarzy się z twardością i skutecznością cięcia – użyta pod wysokim ciśnieniem jest w stanie przebić każdy materiał.

Ta metoda jest technologią „zimną”, inaczej mówiąc nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak podczas cięcia laserem. Mając ten fakt na uwadze ma zastosowanie tam, gdzie zbyteczne jest zbytnie nagrzewanie materiału, np. ze względu na prawdopodobieństwo rozhartowania.

Jest to również technologia cicha oraz bezpyłowa – przyjazna dla środowiska naturalnego.

Gdy zainteresował Cię omawiany wątek, obejrzyj www (http://www.toensmeier.pl/) a zapewne zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Wybór technologii cięcia jak widzimy jest uzależniony od różnych czynników.