Innowacyjne rozwiązania dla każdej firmy

Każdy właściciel firmy to potwierdzi: nic tak nie poprawia samopoczucia, jak bezproblemowa firmowa organizacja i zarządzanie. Tony danych i papieru, naglące terminy i ginące ciągle istotne dokumenty – to zgroza, która nie pozwala spać po nocach. Ład jest więc najistotniejszy, gdyż pozwala na bardziej efektywną pracę, a tym samym nie skazuje nas na chaos, który mógłby nastręczyć nam kłopotów, przykładowo, w czasie kontroli.

Toshiba LX830

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Bardzo pomocne dla utrzymania ładu w organizacji są dwa narzędzia: system do raportowania oraz narzędzia do budżetowania. System do raportowania powinien być nowoczesny, oznacza to, że, powinien się charakteryzować efektywnością i ekonomicznym uzasadnieniem. Zastosowanie nowoczesnego systemu raportowania ułatwia dostęp do aktualnych danych, a również wspiera efektywne zarządzanie TOC w firmie. Najlepiej by było, jakby tego typu system posiadał możliwość integracji z innymi przydatnymi usługami, które nie są złączone stricte z samym raportowaniem.

System raportowania pozwala przeprowadzić ciekawe analizy. Można dzięki niemu porównać osiągane wyniki z przeszłości, zbadać trendy, które w dzisiejszych czasach rządzą w naszej branży, porównać wersję budżetów i ich realizacji w konkretnych latach. Bez problemu i niezwykłą swobodą możemy zbadać dynamikę zmian określonych wielkości na przestrzeni lat, analizę wskaźników finansowych oraz analizy prognoz finansowych. To oczywiście jedyniekilka propozycji, ponieważ odpowiedni system do sporządzania raportów ma w zanadrzu wiele pozostałych pomocnych możliwości.

Identycznie, niezwykle pomocne w każdym przedsiębiorstwie są narzędzia do budżetowania. Najlepszy jest taki, jaki efektywnie zastępuje zwykłe, przedawnione narzędzia, jakie wykorzystywaliśmy w analizie finansowej, lub controllingu, czyli arkusze kalkulacyjne (na przykład Excel), ale także nieskomplikowane aplikacje projektowane przez programistów. Pamiętaj, iż nowoczesne program do planowania budżetu to koniec z nudnym, meczącym przepisywaniem danych, ręcznym sklejaniem arkuszy czy koniecznością nanoszenia korekt przy każdej zmianie w strukturze arkusza.

Odpowiedni system do budżetowania pomaga zarządzać wielką ilością zbiorów danych controllingowych, zarządzaniem szeregiem uprawnień dostępowych poszczególnych użytkowników, co zwielokrotnia bezpieczeństwo zebranych w systemie danych. Najważniejsza jest jednakowoż wspaniała efektywność przygotowywana analiz ekonomicznych.