Kulturowe impresje na miarę aktualnych czasów. Jak wyglądają i dlaczego się tworzą? Czy zawsze były?

Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada sztuka. W każdym, nawet niepozornym miejscu spotkać można znak zapytania, jaki będzie nas zadziwiał jeszcze nie jeden raz. Nie istniejemy w zamknięciu, więc takie sytuacje będą na porządku dziennym. Nie żyjemy jakby za murem, jak w okresie socjalizmu, więc zwyczaje, kultura i inne zjawiska będą przenikać na nasze podwórko. Nie warto się przed tym bronić, gdyż możemy na tym zyskać. Wszystkie kraje bowiem lepiej się rozwijają, jeśli umożliwiają innym dochodzić do głosu, oczywiście w granicach rozsądku.

Jeśli mówimy o dominującej kulturze w dzisiejszych czasach, to jest nią z pewnością kultura korporacji. Pojęcia jak service desk (strona www) czy outsourcing it, są czymś normalnym w każdej wielkiej, światowej korporacji. Te określenia jak znaki, jak wytrychy do innego świata, stają się konkretnymi drogowskazami dla rzeszy zatrudnionych osób w korporacji. Zapewniają lepsze poznanie miejsca, w którym pracują, jego kultury i obyczajów.
To w sumie normalne, że zawsze są tego typu kulturowe wpływy. Zresztą język angielski i kultura korporacyjna to dzisiaj zwyczajne zjawisko, nie można bronić się przed tym szaleńczo wymachując rękami. Przed latami 90. mieliśmy inną kulturę, radziecką, więc należało znać rosyjski. Kto nie znał, ten albo nie sprawował jakiegoś ważnego stanowiska, albo zwyczajnie nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedna teoria, kto nie znał, ten świadomie nie chciał go znać. Aktualnie przed językiem angielskim tak się nie sprawdź serwis wzbraniamy, gdyż nie jest on nam narzucony, lecz musimy go znać. W każdych czasach odnajdziemy więc taki miękki nacisk, miękki przymus, iż musimy coś znać, żeby odnaleźć się w świecie.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Można to zaakceptować jeszcze z innych powodów. Właściwie nauka danego języka. to właściwie zupełne nowa umiejętność, jaką warto znać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla własnego rozwoju, a nie dla jakiegoś narzuconego planu.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link przyłączenie do sieci gazowej.

W takiej sytuacji taka nauka jest przyjemniejsza i bardziej pożyteczna. Może również być ciekawą przygodą, poznawanie zupełnie nowej kultury ucząc się języka, lecz na swój sposób bez przymusu i narzuconych sposobów działania. Takie coś z pewnością korzystniej zadziała niż wszystkie lekcje, które wkuwamy „na blachę”.

Related Post