Czyszczenie to sprawdzony sposób na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie czynności, które zmuszają nas większej stanowczości i obowiązkowości. Można do tej grupy zaliczyć wiele codziennych obowiązków: porządki, wychowanie dziecka, dieta, trening i inne. W każdej z wymienionych aktywności liczy się powtarzalność oraz utrzymanie swego rodzaju dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie planowanych rezultatów. Weźmy sprzątanie. Powiedzmy, że robimy to, jak większość Polaków, w soboty. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których jest odpowiedni środek, na poszczególne brudy: toaletowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać systematycznie, gdyż jeżeli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. Jeśli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przecież dziecko to żywe stworzenie, nie można jego wychowania porównać do zwykłego obowiązku. Tutaj musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, ale powinniśmy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję mopy do mycia podłogi.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei dość łatwe, lecz tylko w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych porach, nie napychaj się do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko w teorii przedstawia się pięknie, ale kiedy przychodzi, co, do czego w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to bitwa z czymś czego nie widać, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam koniec taki oto przykład – sport, jest właściwie porównywalny do przestrzegania diety, ale tylko po części. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić nawyki żywieniowe, ale gdy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie rzeczywiście, gdyż skoro ćwiczymy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, jednocześnie jednak musimy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w ciągła walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in.

Zaabsorbował Cię taki wpis i chcesz odnaleźć analogiczne teksty? Kliknij zatem ten link i sprawdź więcej porad w treści!

nasze pojemniki.

Related Post