Czyszczenie to sprawdzony sposób na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie czynności, które zmuszają nas większej stanowczości i obowiązkowości. Można do tej grupy zaliczyć wiele codziennych obowiązków: porządki, wychowanie dziecka, dieta, trening i inne. W każdej z wymienionych aktywności liczy się powtarzalność oraz utrzymanie swego rodzaju dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie planowanych rezultatów. Weźmy sprzątanie. Powiedzmy, że robimy to, jak większość Polaków, w soboty. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których jest odpowiedni środek, na poszczególne brudy: toaletowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać systematycznie, gdyż jeżeli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. Jeśli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przecież dziecko to żywe stworzenie, nie można jego wychowania porównać do zwykłego obowiązku. Tutaj musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, ale powinniśmy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję mopy do mycia podłogi.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei dość łatwe, lecz tylko w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych porach, nie napychaj się do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko w teorii przedstawia się pięknie, ale kiedy przychodzi, co, do czego w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to bitwa z czymś czego nie widać, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami jedzeniowymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam koniec taki oto przykład – sport, jest właściwie porównywalny do przestrzegania diety, ale tylko po części. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić nawyki żywieniowe, ale gdy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie rzeczywiście, gdyż skoro ćwiczymy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, jednocześnie jednak musimy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w ciągła walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. nasze pojemniki.

Poszukujesz kolejnych informacji na ten interesujący temat? Zapraszamy więc do odwiedzenia innej witryny. Jak to uczynić? Kliknij na łącze do strony (https://www.maciejwozniak.com/uslugi/sprawy-karne-warszawa/).

Related Post