Z jakiego powodu warto postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Temat dystrybucji gazu jest aktualnie coraz częściej dyskutowany, przede wszystkim ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw stosuje płynny gaz. Obecnie na polskim rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem bieżących zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, jak również potrzeba wprowadzenia zasad wolnego handlu także w tej sferze gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednakoż ukryć, że zmiana zachodzi dosyć w wolnym tempie i nadal największym dostawcą gazu w Polsce jest PGNiG. Trzeba jednakże mieć świadomość, że każdy ma prawo pomoc prawna łódź do wyboru dowolnego sprzedawcy gazu spośród przedsiębiorstw aktywnych na rynku.

Zaciekawił Cię ten materiał? Wejdź na oryginalny serwis (https://www.google.pl/maps/place/Ogrodzenia+Betonowe+RO-BET/@52.0759718,21.0164789,17z/data=!4m5!3m4!1s0x47192e3eb4daec4d:0x8ff1fa1204470f7a!8m2!3d52.075455!4d21.017678), a poznasz więcej danych na omawiany wątek, które na pewno Cię zaciekawią.

To prawda, że na chwilę obecną cenniki sprzedawców gazu nie różnią się na takim poziomie, aby klienci zmieniali umowy tak często, jak na przykład operatorów sieci komórkowej, jednak lada moment ten stan może ulec zmianie. Wtedy trzeba zrobić odpowiednie rozeznanie.
Znacznie chętniej z nowego prawa korzystają właściciele firm. Jest tak, gdyż klienci indywidualni boją się zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Należy wiedzieć, że jeśli zawrzemy całościową umowę na dostawę paliwa gazowego, wówczas otrzymamy jedno rozliczenie. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco inna. Wówczas co miesiąc otrzymamy osobne faktury, ponieważ dystrybucja jest rozliczania osobno.

Większość z nas stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: ), a tak wciąż postrzegamy spółkę PGNiG. Należy też dodać, że oferta dla odbiorców indywidualnych jest mocno mizerna, stąd też często wybieramy najprostsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym wykorzystaniu paliwa gazowego, zmiana dostawcy nie daje wielkich oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednak wybieramy dostawcę do dopiero co wybudowanego domu, warto przeanalizować dostępne oferty, zanim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku większych przedsiębiorstw, które na co dzień zużywają większe ilości gazu. W takim wypadku zmiana dystrybutora może przynieść spore oszczędności, gdyż to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.

Related Post