Dane osobowe muszą skutecznie zniszczone

Kiedy prowadzimy firmę, albo jakąś działalność, która łączy się z pozyskiwaniem danych osobowych przeróżnych osób, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy odpowiedzialni za to, by te dane nie otrzymały się w niepowołane ręce. Przez to trzymamy je w odpowiednio umacnianych oraz zamykanych regałach, lecz co robić, kiedy jakieś akta nie są nam już konieczne i nie pragniemy ich dalej trzymać?

Możemy zlikwidować je sami

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

Zbędnych dokumentów, które już nie są nam niezbędne oraz których nie chcemy trzymać ze względu na malejącą wielkość miejsca w archiwum, nie możemy od tak wyrzucić na śmietnik, bo wtenczas bez wątpienia będą miały do nich dostęp nieodpowiednie osoby, a nam będzie groziła surowa grzywna, jeśli dowiedzą się o tym odpowiednie instytucje. Dlatego kiedy nie ma ich sporo i zjawiają się tylko raz na jakiś okres, warto zainwestować w specjalne niszczarki, które potną te pisma na malutkie kawałki i w takiej formie będziemy mieli szansę je wyrzucić. Ten sposób na dokumentów niszczenie bez wątpienia jest tani i niezawodny, a samo urządzenie nie tylko nie zajmuje sporo przestrzeni, lecz jeszcze rozmiarami mamy szansę je dopasować do naszych potrzeb.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Mamy szansę wynająć do tego ekspertów

Kiedy tych akt do zniszczenia posiadamy dużo to warto zatrudnić specjalną firmę, która trudni się tego rodzaju niszczeniem dokumentów. Oni właściwie zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest to zlecenie i jak istotne jest to, żeby najmniejsze dane nie wyciekły poza firmę, dlatego zapewniają nam nie tylko odbiór tych dokumentów, lecz także ich natychmiastowe zniszczenie, tak iż nic nie wyjdzie na zewnątrz.

Ochrona danych osobowych to istotna sprawa

Teraz bardzo sporo uwagi przykłada się na prawidłową ochronę informacji osobowych, szczególnie kiedy są to karty pacjentów zawierające ich choroby. Dlatego właśnie trzeba jak najszybciej zatroszczyć się o właściwe zniszczenie tych akt, które są nam już niepotrzebne oraz które tylko niepotrzebnie zajmują nam przestrzeń – .

Zaciekawił Cię poniższy komentarz z serwisu (http://www.waliduda.pl/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to namawiamy do polemizowania. Każda dyskusja będzie pozytywna.

Im dokładniej je zniszczymy, tym mniejsza szansa na to, że będziemy ścigani za niewłaściwe spełnienie tego obowiązku i że przyjdzie nam za to zapłacić wysoką zapłatę.

Related Post