Czy edukacja przemija po szkole wyższej? Nie! Ulokuj kapitał w kursy.

Tak naprawdę, od kiedy się urodzimy przemierzamy przeróżne ścieżki naszego życia ukierunkowując się na otrzymanie wymarzonej pracy. Szkoła przysposabia nas bardziej mniej, niż więcej.

Szkoły wyższe umożliwiają nam osiągnąć wiedzę akademicką odnoszącą się do obranej profesji, z kolei z empirią nie ma to zbyt dużo wspólnego. Toteż, co zrobić, aby być praktykiem?
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną musimy zderzyć się z rozmaitymi pytaniami mającymi powiązanie z naszą przeszłością, osobowością oraz potencjalną pracą. „Świeży” magistrant zwykle nie ma o wielu rzeczach pojęcia i prezentuje rekrutującym dobrze otaczające sedno sprawy odpowiedzi. Na szczęście jest doskonały sądach (zobacz patent europejski) na zapobieganie naszej niewiedzy – kurs.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs – ale jaki?
Wszystko jest uzależnione od naszych warunków. Jeden szkoli się z finansów, inni z komunikacji interpersonalnej, a jeszcze inni zaciekawieni są kursami z dziedziny przemysłowej. Z uwagi na szybko unowocześniającą się technologię rośnie zaciekawienie produkcją nowatorskich wyrobów, a tym samym zakres jednostek produkcyjnych rozszerza się. W tym celu utworzone zostały kursy omawiające tematy znanych sposobów zarządzania produkcją. Należą do nich: szkolenia TPM i six sigma, a gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „lean manufacturing szkolenie” wyświetli się ich mnóstwo.
Co to są za kursy?

Szkolenie TPM ma na celu przedstawienie grupy sprawdzonych metod i rozwiązań ukierunkowanych na wzrost efektywności maszyn i urządzeń stosowanych podczas produkcji produktów. Natomiast, six sigma jest to metoda, która opiera się na zdobywaniu danych, mając na celu osiągnięcie niemalże perfekcyjnej jakości. Jej główną mocną stroną jest to, że identyfikuje błędy jeszcze przed ich ujawnieniem się. Na deser lean manufacturing. Jest to system zarządzania produkcją, którego priorytetem, w zgodzie z japońską ideą, jest zmniejszenie marnotrawstwa oraz eliminacja zbytecznych procesów i procedur w czasie trwania produkcji. Ważnym szczegółem są małe koszty produkcji przy używaniu relatywnie niskiej ilości surowców.
Kursy są dość interesujące i w większości przygotowujące do pracy w organizacji. Toteż, warto spróbować dokształcić się jeszcze, gdy studia mamy już za sobą. Autor
Kategoria: szkolenia i nauka